Izrael vyhostil dva Italy, kteří namalovali v Betlémě graffiti

Izrael vyhostil dva Italy, kteří namalovali v Betlémě graffiti
30 / 07 / 2018, 12:00

Izraelská policie zatkla o víkendu dva Italy, kteří namalovali obří portrét Palestinky na bezpečnostní bariéru ve městě Betlém na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu. V neděli byli oba propuštěni, izraelské úřady jim zrušily víza a nařídily jim do tří dnů opustit zemi. Informoval o tom dnes deník The Times of Israel s tím, že pokud zemi sami neopustí, budou vyhoštěni.

Podle policie byli Italové zatčeni kvůli "podezření z vandalismu a poškození bezpečnostní bariéry". Na zeď namalovali čtyřmetrový portrét Palestinky Ahid Tamímíové, která byla letos v březnu odsouzena k trestu osmi měsíců vězení za napadení dvou izraelských vojáků. V neděli byla z vězení propuštěna.

Italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi propuštění Italů přivítal a vyjádřil naději, že se budou moci oba brzy vrátit do Itálie.

Tamímíová napadla vojáky jako šestnáctiletá loni v prosinci v obci Nabí Sálih u Ramalláhu na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu. Dívka nejprve jednoho vojáka několikrát udeřila rukou a nakopla a pak se obořila i na druhého. Incidentu byla přítomna i její matka a sestřenice. Na osm měsíců do vězení poslal soud i matku, sestřenice dostala kratší trest.

Sedmnáctiletá Tamímíová se díky svému činu stala pro mnohé hrdinkou a symbolem nové generace mladých Palestinců bojujících proti izraelské okupaci. Naopak izraelští vládní představitelé považují trest pro Tamímíovou za příliš mírný. Ministryně kultury Miri Regevová dívku označila za "teroristku" a ministr školství Naftali Bennett prohlásil, že by si zasloužila "strávit ve vězení celý život".

Po nedělním propuštění z vězení Tamímíová uvedla, že bude v odporu proti Izraeli pokračovat, dokud jeho vláda neskončí s okupací území. Obě ženy vítali obyvatelé jejich obce jako národní hrdinky.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace