Izrael vyvinul systém pro detekci a likvidaci dronů - Drone Dome

Izrael vyvinul systém pro detekci a likvidaci dronů - Drone Dome
Autor: israeldefense.co.il
13 / 04 / 2016, 17:00

Nový obranný systém určený k detekci, sledování a neutralizaci bezpilotních letadel vyvinula izraelská firma Rafael.

Izrael vyvinul obranný systém, který pomocí radaru a kamer dokáže detekovat a sledovat pohyby nepřátelských bezpilotních letounů – dronů, které naruší zakázané oblasti, a poté narušit jejich elektronické systémy a tím přivodit jejich pád. Zdroj: eretz.cz

Systém nazývaný „Dronová kupole“ (Drone Dome) představuje společnost Rafael Advanced Defense System na výstavbě LAAD Public and Corporate Security International Exhibition v Brazílii.

Podle Rafaelu je systém určen k likvidaci mikro a nano dronů „užívaných teroristy ke vzdušným útokům, sběru zpravodajských informací a dalším zastrašujícím činnostem.“

„Dronová kupole má 360stupňové kruhové pokrytí a dokáže detekovat, sledovat a neutralizovat drony, označené jako hrozby letící v bezletových zónách. Dronový kupole má velmi rychlý reakční čas, způsobuje minimální kolaterální škody na okolním městské životní prostředí a je maximálně bezpečná k spřáteleným letounům,“ uvádí společnost.

Systém je pomocí radaru a elektrooptických senzorů schopen detekovat průnik dronu a upozornit operátora. Ten pak může dát pokyn za „automatickému narušení“ navigace dronu. Systém také může aktivovat narušení satelitní navigace a rušení radiového vysílání a tím bránit dronu v dalším pohybu.

Psali jsme také:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace