Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích

Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Jeruzalém, Zeď nářků
15 / 02 / 2015, 19:45

Selhaly bezpečnostní síly v Evropě, selhala Evropská unie. Není zajištěna účinná ochrana tzv. "měkkých cílů".
Zdroj: The Jerusalem Post, The Daily Stars, euronews

V přepočtu přes jednu miliardu korun schválila izraelská vláda na přistěhovalecký plán prioritně určený pro židovské obyvatele ve Francii, Belgii a na Ukrajině a jen několik hodin poté, co byl 37 letý příslušník židovské ochranky zastřelen islámskými teroristy před synagogou v dánské Kodani (zdroj: Parlamentní listy)

Izraelská vláda výrazně zvýšila svoje úsilí podporovat přistěhovalectví z evropských zemí, kde nejsou Židé v bezpečí. Premiér Benjamin Netanjahu řekl na dnešním zasedání kabinetu:

"Tato vlna útoků bude pokračovat i nadále.....Vzkazujeme Židům, našim bratrům a sestrám:. Izrael je váš domov ....vyzýváme všechny evropské Židy i další Židy, ať jsou kdekoliv: "Izrael je domovem pro každého Žida"....Izrael na vás čeká s otevřenou náručí." (zdroj: jpost.com)

Vrchní rabín v Dánsku Jair Melchior nicméně uvedl, že je "zklamán" z výzvy Netanjahua k přistěhovalectví a řekl: "Teror není důvod k přesunu do Izraele."

Video, zdroj: YouTube, euronews (in English) 

Je nutné konstatovat, že evropské bezpečnostní síly opakovaně selhaly a selhávají a nejsou schopny účinně ochránit občany EU před teroristickými útoky islámistů. Je tragédií, že po šedesáti letech se židovští občané musí znovu obávat o svůj život. A nejen oni.

V prvním letošním vydání SECURITY magazínu jsme zveřejnili článek Zdeňka Kalvacha "Staronová hrozba terorismu pro Evropu", ze kterého citujeme:

"O aktuálnosti hrozby terorismu pro Evropu ze strany militantních fundamentálních muslimů (islamistů) ví bezpečnostní složky přinejmenším 15 let. Není náhodné, že Evropská unie i Česká republika vnímá terorismus jako svou hlavní bezpečnostní hrozbu. Bezpečnostní strategie ČR platná od roku 2011 uvádí terorismus jako hrozbu číslo jedna, Evropská Unie ji řadí mezi svých prvních pět. V případě útoku na Charlie Hebdo v této souvislosti stojí za připomenutí, že oba bratři, kteří útok provedli, byli od roku 2011 do léta 2014 sledováni, neboť jejich napojení na teroristické organizace bylo francouzským bezpečnostním složkám podrobně známo. Množství islamistů v Evropě, kteří jsou podobně motivováni jako bratři Kouchaiové, se pohybuje ve stovkách až tisících. 

A doplňuje k ochraně tzv. "měkkých cílů" (soft targets)

"...subjekty, které jsou ohroženy teroristickými útoky, ale nemají stabilní, silnou ochranu. Typicky jde o obchodní centra, židovské objekty, symbolické mezinárodní cíle spojované s USA a Izraelem, mezinárodně působící mediální centra, dopravní uzly apod. ....."Státní bezpečnostní složky se měkkým cílům věnují omezeně na teoretické a analytické úrovni. Aktivně pracují pouze s rigidním seznamem objektů tzv. kritické infrastruktury. Ten je však postaven na úplně jiném principu a pro definování cílů ohrožených prioritní hrozbou islamistického terorismu je nepoužitelný. Pomoc reálně ohroženým subjektům stát naopak často odmítá s absurdním tvrzením, že nebude zajišťovat protekční ostrahu soukromým subjektům."

Pokud tedy shrneme dostupná fakta, je nasnadě zeptat se, kdy přijde další teroristický útok na obchodní centra, nádraží, kostely, synagogy nebo stadiony?

 

Psali jsme také:

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Tajné služby i policie selhaly. Al-Káida vyhrožuje dalšími teroristickými útoky.

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

Komu slouží islamofobní nálady ve společnosti?

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Islamisté zaútočili v australském Sydney

 

Tagy článku