Izraelská armáda zlikvidovala další tunel Hamásu

Izraelská armáda zlikvidovala další tunel Hamásu
Autor: YouTube/screenshot/ Arutz Sheva TV
18 / 04 / 2016, 13:30

Izraelská armáda objevila a zničila další tunel směřující z palestinského Pásma Gazy do Izraele.

IDF zlikvidovala dlouhý tunel, který vedl podél bezpečnostního plotu mezi Gazou a Izraelem a ústil na izraelském území,  30 metrů od hranice. Vojáci východ z tunelu našli před několika dny. K vyztužení tunelu byl použit cement a stavba byla dokonce vybavena elektřinou, ventilací a kolejemi, po kterých se odvážel vyhloubený materiál.

Egypt buduje kolem Gazy vodní příkop. Kvůli islámským radikálům.

Obyvatelé kibuců a vesnic na hranici s Gazou upozorňují již delší dobu na zvuky, které napovídají, že Hamás v Gaze hledá všechny cesty jak pomocí tunelů proniknout na izraelské území. Ministr obrany sdělil, že IDF má situaci zcela pod kontrolou a hledá další tunely, které Hamás plánuje budovat za účelem napadení Izraele.V roce 2014 zničil Izrael více než 30 tunelů, které Hamas pod hranicí do Izraele vykopal.

Zdroj: denik.cz, eretz.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace