Izraelská letadla zlikvidovala syrskou protiletadlovou baterii

Izraelská letadla zlikvidovala syrskou protiletadlovou baterii
Autor: IDF|Popisek: Ilustrační obrázek
16 / 10 / 2017, 13:00

Izraelská vojenská letadla bombardovala syrskou protiletadlovou baterii východně od Damašku, uvedla to izraelská armáda. Syrské síly údajně vystřelily protiletadlovou raketu na izraelské stroje, které na průzkumné misi přelétaly Libanon.

Baterie byla údajně umístěna 50 kilometrů východně od Damašku, informovala agentura Reuters s odkazem na izraelskou armádu.

Letouny, které jak izraelská armáda uvedla, byly na "průzkumné misi", nebyly zasaženy.

"Dnes po ránu, byla ze Sýrie odpálena protiletadlová raketa na letouny IDF během jejich běžného letu nad Libanonem. Žádný zásah nebyl potvrzen, " řekl mluvčí izraelských obranných sil.

Izraelská armáda údajně zasáhla syrskou baterii čtyřmi bomby, takže ta již nebyla funkční. Izrael obvinil vládu v Damašku z jasné provokace.

"Syrský režim je zodpovědný za každou palbu ze svého území. Tento incident považujeme za jasnou provokaci a nedovolíme to, " řekl Haaretz mluvčí armády.

Podle zprávy Haaretz byla na izraelské letadlo vypuštěna protiletadlová střela typu Sa5, což je jméno NATO pro rakety typu S-200 sovětského původu.

Zdroj: Twitter, RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace