Izraelská policie zatkla dva lidi, kteří vyhrožovali soudcům v případu izraelského vojáka

Izraelská policie zatkla dva lidi, kteří vyhrožovali soudcům v případu izraelského vojáka
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vojáci
07 / 01 / 2017, 17:00

Dva lidé - muž a žena, byli ve čtvrtek zatčeni, protože měli vyhrožovat násilím soudcům, kteří shledali vinného dvacetiletého vojáka Elora Azariu, jenž zastřelil ležícího teroristu.

Muže zatkli v Jeruzalémě a ženu potom ve městě Kirjat Gat. Podle policie měla dvojice podněcovat k násilí proti třem soudcům vojenského soudu, který Azariu odsoudil.

Případ vyvolal velkou publicitu a ihned ozdělil Izrael na dva znesvářené tábory - příznivce vojáka, a naopak jeho odpůrce.

Azariovi podporovatelé na socálních sítích vyzývají izraelského prezidenta, aby vojákovi udělil milost. Premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že on sám je pro udělení milosti vojákovi.

Azaria čelí až dvacetiletému trestu vězení, ale předpokládá se, že trest bude nakonec výrazně nižší.

 

psali jsme: Vojenský soud uznal vojáka vinným ze zabití zraněného teroristy

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace