Izraelské obyvatelstvo se vyzbrojuje. Denně až pět tisíc žádostí o zbrojní průkaz

Izraelské obyvatelstvo se vyzbrojuje. Denně až pět tisíc žádostí o zbrojní průkaz
20 / 10 / 2015, 08:00

Ministr vnitřní bezpečnosti Gilad Erdan už oznámil, že bude usilovat o zjednodušení a zrychlení procesu vydávání průkazů opravňujících k držení zbraně.

Jeruzalém 19. října (ČTK) - Kvůli rostoucímu počtu palestinských útoků vzrostl v Izraeli výrazně počet žádostí o zbrojní průkaz. Informoval o tom dnes izraelský armádní rozhlas. 

Erdanovo ministerstvo není podle armádního rozhlasu nyní s to nově podané žádosti včas zpracovat. Denně jich totiž dorazí až 5000. Informační linka úřadu se údajně pod náporem telefonátů zhroutila. Nepomohlo ani navýšení počtu zaměstnanců v úseku zbrojních pasů na dvojnásobek. Vydávání zbrojních průkazů je tak v současnosti pozastaveno.

Interpol: dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků

K nošení zbraní na veřejnosti obyvatele Jeruzaléma nedávno vyzval i starosta města Nir Barkat. Izrael zažívá od počátku října vlnu útoků na Židy ze strany zejména mladých Palestinců. Zemřelo při nich dosud osm Izraelců a 42 Palestinců, včetně útočníků.

Propagační video IS pro Palestince: "Terorizujte Židy!"

Útoky začaly poté, co znovu propukly spory o jeruzalémskou Chrámovou horu. Mezi Palestinci se rozšířily zvěsti, že Izrael chce místo významné pro islám i judaismus převzít pod kontrolu, což však izraelská vláda důrazně popírá.

Psali jsme také:

Palestinský návod "Jak pobodat Žida" zveřejněn v Radě bezpečnosti OSN

Američtí občané vzali vlastní zbraně a dobrovolně chrání vojenská náborová centra

Bude český stát dál chránit zločince, nebo ty, kteří je pomáhají odhalit?

Podaří se posílit právo na sebeobranu obětí před útočníky, kteří násilně vniknou do jejich příbytku?

Nutná obrana při napadení z pohledu orgánů činných v trestním řízení

Má v České republice občan právo účinně se bránit útočníkovi? A je to právo stejné ve všech krajích republiky?

Křižácké tažení za zákaz držení zbraní obyvatel EU

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace