Izraelské stíhačky zaútočily na pozice Hamásu v Gaze

Izraelské stíhačky zaútočily na pozice Hamásu v Gaze
Autor fotografie: Israel Defense Forces|Popisek: F-16I "Sufa"
05 / 10 / 2015, 08:30

Izraelská vojenská letadla zahájila nálety na cíle v pásmu Gazy.Útok IDF přišel jako odpověď na odpálení raket na Izrael v neděli večer.

K útoku se přihlásila teroristická skupina Omar Brigade, která spadá pod ISIS, Izrael ale označil za útočníka skupinu  Hamás. Útoky směřovaly na vybrané lokality vojenského křídla organizace Hamás, brigády Al-Qassam, podle zpráv byl zasažen školicí tábor Abu Jarad a tábor Bader v centrálním pásmu Gazy. 

Svědci z místa hlásí nejméně čtyři nálety v pásmu Gazy, které se odehrály brzy ráno, útoku se účastnily izraelské F-16, průzkum prostoru prováděly výzkumné drony. Izrael činí za útok odpovědnou organizaci Hamás, protože rakety zaútočily na Izrael z území ovladaného touto organizací.

Zdroj: IDF, RT

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.