Izraelský bezpečnostní expert Dan Schueftan: Nepouštějte Araby do České republiky, jsou nebezpeční

Izraelský bezpečnostní expert Dan Schueftan: Nepouštějte Araby do České republiky, jsou nebezpeční
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
22 / 10 / 2016, 16:00

Poradce několika izraelských premiérů i amerického Kongresu, akademik Dan Schueftan v rozhovoru pro DVTV říká, že Arabové, kteří migrují do Evropy ve větším počtu, jsou pro hostitelskou zemi vždy nebezpeční.

,,Nekonvenční bezpečnostní expert Schueftan, o němž je známo, že říká ,,věci" na rovinu, se domnívá, že Arab jako samostatná ,,jednotka" nebezpečný není. Jinou věcí však je, pokud jsou Arabů tisíce či statisíce a migrují směrem do Evropy.

Podle Schueftana skýtá hlavní nebezpečí fakt, že čím více jich Evropa absorbuje, tím více jich zákonitě do Evropy bude chtít.

Mezi hlavní úskalí integrace pak vidí rizika přijímání uprchlíků, jejichž vlastní politická kultura byla zničena, a tito migranti pak budou chtít tyto kultury přenést do Evropy. Schueftan se pak zvlášť vymezuje u Arabů, kteří jsou ve větším počtu v Evropě v podstatě neintegrovatelní na rozdíl třeba od Ukrajinců, který se jednou může stát Čechem, neboť jeho kultura je České republice bližší.

Z Arabů potom ,,pravého" Francouze lze těžko podle Schueftana udělat, neboť druhá generace je ještě radikálnější než ta první a třetí je radikálnější než druhá.

Navíc logickou reakcí na tolik uprchlíků v Evropě z tak rozdílných kultur bude podle Schueftana vzestup radikální pravice, což už se děje například ve Francii, přičemž jmenoval Národní frontu v čele s Marií le Penovou.

Zdroj: video.aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace