Scifi buggy: Izraelský Combatguard 4x4

Scifi buggy: Izraelský Combatguard 4x4
Autor fotografie: IMI|Popisek: IMI Combatguard
07 / 08 / 2017, 14:00

Je to asi nejdrsnější vozidlo pro přepravu 6-8 vojáků v plné polní na světě. Bugina vypadá jako když na vás právě vypadla z obrazovky počítače, na kterém hrajete HALO nebo jinou sci-fi hru.

Combatguard

Osmitunové monstrum je poháněné dieselem od GM Cobra o objemu 6,5 litru a výkonu 300 koní. To mu díky kombinaci s obrovskými 54" pneumatikami umožňuje uhánět v terénu až rychlostí 120 km/h, na silnici dosahuje rychlosti až 150 km/h!

Izraelský výrobce Israel Military Industries spolupracoval na vývoji tohoto vozidla s offroad společností Ido offroad center a jejich závodním týmem. I díky tomu má vůz s koly v rozích karosérie možnost brodit se vodou o hloubce 1,5 metru, zdolávat 70% stoupání, nebo přejet vertikální přepážku do výšky 80 centimetrů.

Combatguard

Díky velkým nádržím má Combatguard dojezd až 600 kilometrů a podle svého výrobce je stvořen pro bojové mise. Není to tedy upravené vojenské vozidlo, ale byl vyvinut na základě zkušeností z desetiletí operací v drsných podmínkách.

Combatguard

Posádka vozu sedí v chráněné kapsli a je chráněna proti nášlapným minám a EFP.

Modulární koncepce vozu umožňuje koncipovat vozidla dle požadavků zákazníka jako velitelské vozy, radio vozy, průzkumné, atd. Samozřejmostí je možnost montáže různých dálkově ovládaných zbraní.

Combatguard je vybaven aktivní obranou proti raketám nazvanou Iron First, která vystřelí ve směru přilétající střely mrak kovových pojektilů.

Zdroj: IMI, Defense Update

 

 

Tagy článku