Izraelský dron kamikadze

Izraelský dron kamikadze
Autor: "IAI Harop PAS 2013 01" by Julian Herzog. Licensed under CC BY 4.0 via Commons|Popisek: Harop
16 / 10 / 2015, 08:00

Izrael má k dispozici dron Harop, který funguje jako autonomní střela a své cíle bude ničit nárazem. Nenese trhaviny, cíl zničí vlastní energií při nárazu.

Harop je vyvinutý v divizi raket společnosti Israel Aerospace Industries (IAI) a je také známý pod názvem Harpy-2. Dron se pohybuje nad bojištěm a útočí na cíle jako japonské kamikadze, tedy naráží do nich. Harop je vybaven elektronikou pro pohyb ve dne i v noci, je chopen odpalu z mobilních zařízení a útoků na námořní i pozemní cíle.

Harop UACV (unmanned combat aerial vehicle) byl vyvinut z bezpilotního prostředku Harpy, taktéž vyráběného v IAI. 

Rozpětí Haropu je 3 metry ve vzduchu vydrží až 6 hodin a dolet tohoto stroje je 1 000 kilometrů.

Zdroj: IAI

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace