Izraelský dron Optimus už člověka nepotřebuje. Sám se nabije i vymění baterii

Izraelský dron Optimus už člověka nepotřebuje. Sám se nabije i vymění baterii
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: dron Optimus
14 / 09 / 2017, 12:00

Nově vyvíjený malý dron Optimus bude podle představ svých tvůrců létat bez pomoci člověka.

Dron vyvíjený izraelskou společností Airobotics už získal přes 32 milionů dolarů od svých podporovatelů včetně Microsoftu, což dává konstruktérům Airobotics do jisté míry ,,volnou ruku". Už i proto, že Airobotics získal povolení jako první na světě provozovat dron bez pilota.

psali jsme: VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky

Optimus má být sice malým dronem, ale podle představ designerů, o to ,,radikálnější", co se například týká jeho funkcí. Optimus totiž nebude potřebovat k ovládání člověka. Dron si sám ,,zaletí" na nabíjecí stanici, kde doplní energii. Stroj bude schopen si rovněž vyměnit baterii, k čemuž bude sloužit robotické rameno. O to vše se má postarat k tomu určený počítačový software.

,,Naše technologie je skutečně autonomní. To znamená, že drony jsou vypouštěny automaticky a  automaticky i přistávají bez pomoci pilota," prohlásil šéf Airobotics Ran Krauss. Optimus je vypuštěn z automatizované ,,letecké základny", která používá speciální počítačový software.

 psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Optimus je navržen tak, aby mohl letět ve vzduchu 30 minut. Podle společnosti Airobotics bude moci nést ,,náklad" o váze 1 kilogramu. Na dronu je také připevněna kamera, s níž bude možné snímat v reálném čase. 

Dron může být podle svých designerů plnit různé mise od rutinních průzkumných letů až po nouzové ,,výpomoci ve městech.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace