Izraelský ministr obrany rezignoval kvůli Netanjahuovi

Izraelský ministr obrany rezignoval kvůli Netanjahuovi
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Izrael
20 / 05 / 2016, 13:45

Izraelský ministr obrany Moše Yaalon se hodlá stáhnout z politického života.

Izraelský ministr obrany Moše Yaalon v pátek oznámil, že rezignuje na svou funkci. Učinil tak proto, že prý cítil nedostatek důvěry v premiéra Benjamina Netanjahua, a z důvodu, že se z neoficiálních zdrojů dozvěděl, že bude brzy vyměněn.

Na svém facebookovém profilu zveřejnil Yaalon post, v němž píše, že ,,ve světle ztráty důvěry v předsedu vlády rezignuji na svou funkci ve vládě i v Knésetu (izraelském parlamentu) a stahuji se z politického života".

Netanjahu a Yaalon se v minulosti několikrát střetli v otázce role armády a odstupující ministr obrany nesouhlasil s názory premiéra, že by vojenské a armádní špičky neměly veřejně diskutovat o důležitých politických tématech.

Napětí mezi oběma politiky pak eskalovaly letos v březnu, kdy vedoucí představitelé armády kritizovali vojáka, který na zveřejněném videu zastřelil již zraněného palestinského vojáka. S vojákem se koná soud, když byl obžalován ze zabití. Zatímco Yaalon podpořil v tomto sporu armádu, zastánci tvrdé linie stojí dál za vojákem.

Podle posledních neoficiálních zpráv chce Netanjahu jmenovat do uvolněné funkce Avigdora Liebermana, který předtím zastával funkci ministra zahraničí. Ten však patří k těm, který v současné době spíše polarizuje izraelskou politickou scénu.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace