Izraelský plot na hranicích je otázkou národní bezpečnosti země. Proti imigrantům, teroristům a pašerákům

Izraelský plot na hranicích je otázkou národní bezpečnosti země. Proti imigrantům, teroristům a pašerákům
Autor fotografie: Israel Defense Forces (IDF)|Popisek: Izraelský plot na hranicích je otázkou národní bezpečnosti země
24 / 01 / 2016, 12:15

Izrael čelí mnoha hrozbám teroristických skupin jako je Hizbaláh na severní hranici a Hamas v Gaze. Udržování bezpečných hranic je pro něj primárně důležité.

Izrael začal už 7. září loňského roku budovat další úsek bezpečnostního plotu, který má bránit vstupu teroristů, pašeráků a ilegálních migrantů z Jordánska. Rozhodnutí o výstavbě nové ochrany hranic bylo izraelskou vládou odhlasováno v červnu. Informaci zveřejnil server eretz.cz.

Maďarsko a Bulharsko mají zájem o izraelský bezpečnostní plot proti migrantům

Stejný plot již stojí na hranici s Egyptem, kde radikálně snížil míru infiltrace. Premiér Netanjahu označil novou stavbu za otázku národní bezpečnosti, nově budovaný plot přirovnal svou důležitostí k jeho protějškům na hranicích s Egyptem a Sýrií. Celý plot byl navržen brigádním generálem Eranem Ofirem. Nový projekt počítá s přístupovými cestami, pozorovatelnami a jinými obrannými zařízeními.

Evropa si neuvědomuje, že to co se děje v současnosti v Izraeli, se může dít za několik měsíců i v evropských státech. Probíhá džihád - svatá válka muslimů proti Židům i křesťanům.

Celá stavba by měla sahat od resortu Ejlat na jihovýchodě země až po něco severněji ležící letiště Ovda. Náklady na zbudování plotu jsou odhadovány na sedmdesát sedm milionu dolarů, většina z této částky pak bude financována přímo z rozpočtu ministerstva obrany. Všechny informace uveřejnilo ministerstvo obrany na svých webových stránkách.

Egypt buduje kolem Gazy vodní příkop. Kvůli islámským radikálům.

Zatím poslední opevnění vybudované v Izraeli pochází z roku 2013. Pětimetrový plot na hranicích na Sinajském poloostrově podle vládních zpráv výrazně omezil nejen imigrační vlnu do země, utlumil rovněž pašování drog přes hranice. Podobný úspěch si vláda slibuje i od nového projektu. Zdroj: echo24.cz

Izraelští experti: Islám přebírá vládu nad Evropou a Evropa si za to může sama

Izraelské obranné síly - Israel Defense Forces (IDF) používají pět základních nástrojů jak udržet hranice bezpečné a prakticky neproniknutelné.

Zdroj: idfblog.com

Hlídkovací balóny 

Tyto hi-tech balóny sbírají zprávy a hlídkují nad izraelskými hranicemi. Ale co opravdu dělá tyto balóny speciální, je jejich schopnost udržet se na obloze dlouhou dobu. Balóny nevyžadují neustále doplňování paliva jako letadlo, a proto jsou schopny obstarávat nepřetržité zprávy o cíli nebo o podezřelé oblasti.Pokud je v Izraeli oblast, která není viditelná ze země, tak tyto balóny, které jsou určeny pro stálý dohled, mohou dosáhnout takové výše, pokrýt tuto oblast, že jejich odhalení ze země může být obtížné.

Jednotka beduínských stopařů 

Stopařské jednotky IDF se skládájí z několika stovek vojáků, z nichž většina pochází z izraelské beduínské komunity a jsou povoláni jako dobrovolníci. Práce stopaře je založena na sledování stop, které zanechali podezřelí. Tím, že stopař zkoumá stopy chodidel, může dešifrovat věk, výšku, směr, rychlost a typ bot podezřelého. Stopaři vyrážejí na mise vybaveni zbraněmi a ostrými smysly. I když se technologie posouvají vpřed, smysly "stopaře" jsou na hranicích nenahraditelné.

IDF/ stopaři

Autonomní pozemní vozidla 

Hranice mezi Izraelem a Gazou mohou být napjaté a nestabilní. Odstřelovači hnutí Hamas, protitankové střely a výbušniny ohrožují hlídky strážící bezpečnostní plot na hranici. IDF čelí těmto hrozbám zavedením nových anonymních pozemních vozidel, které hlídkují podeél hraničního plotu 24 hodin denně. Poloautomatické SUV 4x4 "Border Protector", tedy "Ochránce hranic" je vybavené kamerami a senzory a shromažďuje a skenuje informace za všech povětrnostních podmínek. V místech s vysokým rizikem je možné využít dálkového ovládání vozidla. 

IDF/ Autonomní vozidlo izraelské armády

Scifi buggy: Izraelský Combatguard 4x4

Signalizační senzorické oplocení 

Signalizační plot má speciální senzory, které spustí varování při dotyku nebo poškození. Kdykoliv a kdekoliv je plot narušen, velitelské centrum IDF je okamžitě upozorněno, takže oblast může být zajištěna okamžitě. Ověření může být provedeno pomocí kamer, ale ve většině případů jsou vysláni na prověrku vojáci, aby nedošlo k pokusu o nelegální překročení hranice.

Optické vlákno s ušima dokáže ohlídat až 5000 kilometrů dlouhou trasu. Například státní hranice


Specializované pozemní síly 

Pozemní vojenské jednotky hlídkují podél hranic nepřetržitě, a střídají se každých dvanáct hodin. Pokud nejsou vojáci na hlídce, jsou stále ve službě jako nouzová podpora týmu. Jsou povoláni kdykoliv je zaznamenán podezřelý pohyb nebo když jsou odhaleny jiné hrozby. IDF "Ordnance Corps", tedy "dělostřelecký sbor" je odpovědný za poplašné systémy, jsou kvalifikovaní a připraveni udržet hranice Izraele bezpečné i pod palbou. Zdroj: idfblog.comeretz.cz

IDF / Smíšené vojenské prapory

Útočníci spojení s IS neútočí proto, že jsou muslimové, ani proto, že jsou frustrovaní. Chtějí vybudovat chalífát – nejen na Blízkém východě, ale i v Evropě.

Izraelské obyvatelstvo se vyzbrojuje. Denně až pět tisíc žádostí o zbrojní průkaz

Tagy článku