Izraelský premiér Netanjahu dnes přijede do Německa.

Izraelský premiér Netanjahu dnes přijede do Německa.
21 / 10 / 2015, 09:30

Izraelští státníci v Evropě jednají o bezpečnostní situaci v regionu.

Berlín 21. října (ČTK) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je dnes očekáván v Německu, kde se má setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou. Návštěva se měla původně konat začátkem října, ale izraelská strana ji odložila kvůli vypuknutí nové vlny násilí v zemi. Podle mluvčího Merkelové Steffena Seiberta mají oba politici jednat o bezpečnostní situaci v Izraeli a v celém regionu.

Izraelské sdělovací prostředky ještě v pondělí uváděly, že nový termín cesty není jistý a že Netanjahu ji může znovu zrušit, jestliže se bezpečnostní situace dál zhorší. Německo-izraelský summit byl původně svolán k příležitosti 50. výročí navázání diplomatických vztahů obou zemí.

Netanjahu se má podle současných plánů v Německu zdržet do čtvrtka, kdy by se měl v Berlíně sejít s americký ministrem zahraničí Johnem Kerrym. Americký ministr ale v úterý naznačil, že ani to není jisté, když řekl, že se s Netanjahuem sejde buď v Berlíně, nebo na Blízkém východě. V Izraeli a na západním břehu Jordánu od začátku října zemřelo v násilných akcích 50 lidí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace