Izraelští experti: Islám přebírá vládu nad Evropou a Evropa si za to může sama

Izraelští experti: Islám přebírá vládu nad Evropou a Evropa si za to může sama
Popisek: Ilustrační foto
09 / 09 / 2015, 21:00

Evropa, tak jak jsme ji znali, končí....

Již 28. května 2013 zveřejnil server eretz.cz článek autora Maxe Blausteina převzatý z webu ynetnews.com. Nakolik je aktuální v těchto týdnech, posuďte sami.

Evropa ztratila svoji vůli žít jako Evropa. Ta je shromážděna v muzeích, v historii. Pokud (její) vůdcové neskoncují s přistěhovalectvím, budeme brzo svědky smrtelných křečí kontinentu, jak ho známe,“ prohlašuje odborník na Blízký východ Dr. Mordechai Kedar, jehož požádal o názor izraelský web Ynet v souvislosti s nedávnými incidenty v Evropě.

V loňském roce odešlo z Francie do Izraele přes sedm tisíc Židů. K emigraci je přiměl hlavně nárůst islámského radikalismu.

Web uvádí, že i když by mohlo být poněkud demagogické spojovat pod označením „islámský extremismus“ vraždu vojáka v Londýně, pobodání jiného v Paříži a násilnosti ve Švédsku, nelze ignorovat, že všechny tři případy mají něco společné – za všemi stojí přistěhovalci z afrických islámských zemí.

Dr. Zvika Libman, studující vliv muslimské menšiny v Evropě ve světle radikálního islámu v evropských zemích, také vidí jasnou spojitost: „Není pochyb, že nezaměstnanost a ekonomické těžkosti vedou k nepokojům, jak k tomu došlo ve Francii. A ano, existuje zde znevýhodnění ve rovnání s evropskými měšťáky, ale nejedná se jen o hořkost kvůli ekonomické situaci – protože nezaměstnanost existuje i mezi mladými, kteří nejsou muslimy, jako je tomu například ve Španělsku. Muslimové mají živnou půdu v mešitách, které je burcují, káží jim, že jsou zbavení práv, že (do společnosti) nepatří, že nejsou chtění a že jediným řešením je země s arabskou většinou. To je výchozí bod těchto nepokojů.“

Podle Dr. Libmana je příkladem Švédsko, kde nemajetní přistěhovalci z chudých zemí dostávají bydlení, vzdělání a podporu, ale stále jsou rozzlobení na establishment. „Podporu, kterou dostávají, by v jiných zemích nedostali. Podmínky jsou mnohem lepší, než dříve, i když je pravda, že existuje velký rozdíl mezi chudou třídou a existuje hořkost a deprivace – ale ekonomické rozdíly existovaly i v zemích jejich původu, kde jim vládli bohatí tyrani. Ve Švédsku, kde nejsilnějšími třídami jsou občané a ne tyrani, mají teoreticky rovnou šanci dosáhnout této úrovně, pokud mají štěstí, přičemž některým se dokonce podařilo integrovat do místní a národní politiky. Neexistuje tam žádný útlak muslimů, naopak. A stále jsme svědky takových výbuchů násilností,“ uvedl.

Slovo Žid je nyní považováno v mnoha německých školách za urážku. Příčinou jsou nejen útoky arabských spolužáků.

Podle Dr. Kedara je dopředu známo, že tento proces skončí dezintegrací současného stavu Evropy. „Vše je to následek evropského měknutí, které muslimové vnímají jako slabost, jako by Evropu dostávali zdarma do svých rukou. Oni dobrovolně nesplynou, celé čtvrti si udržují kulturu, kterou si sebou přinesli, nestarají se o jazyk a ekonomiku a zůstávají ve svých enklávách. Jednou mi jeden Francouz alžírského původu řekl, že se nestěhují z Alžírska do Francie, ale berou si Alžírsko do Francie.“

„Pokud by se chtěli začlenit do společnosti, jak doufali evropští představitelé, nebyl by to problém. Ale protože si chtějí ponechat svoje identity a měnit Evropu, je to samozřejmě velký problém. Každý rok se ve Francii rodí více muslimů, než nemuslimů. V Japonsku nejsou žádní muslimové, protože jim to neumožňují. Rasismus? Možná. Nadřazenost? Možná. Je jim to jedno. Chtějí zachovat Japonsko a dívají se na každého shora,“ dodal Kedar.

Podle Libmana je snem evropských představitelů, především německé kancléřky Angely Merkel a britského premiéra Davida Camerona, vidět druhou a třetí generaci imigrantů jako běžné občany a rozbít záměrnou segregaci přistěhovalecké muslimské komunity. „V každé z hostitelských zemí jsou tisíce mešit, zejména klíčových zemích – Německu, Francii a Británii. Rodiče, dokonce i ti, kteří se asimilovali do evropské společnosti, nezapomínají posílat své děti do tradičních škol. Spříznění ve vztahu k původu a náboženství existuje vždy, a to více ke globální muslimské entitě, než ke skutečné zemi původu. Vidí trendy v zemích, z nichž pocházejí – v Turecku, v Egyptě, kde se všude diskutuje o islámu jako o čemsi globálním.“

Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích

Na otázku, jak dlouho bude Evropa tuto situaci zvládat, nemá Libman příliš optimistickou odpověď. „Po II. světové válce je Evropa velmi citlivá na cokoliv, co má co do činění s lidskými právy a se svobodou. Na druhou stranu absorbuje cizince, kteří se neintegrují do společnosti. Evropa potřebuje pracovní sílu, protože porodnost je nízká. Potřebují ty přistěhovalce, kteří chtějí změnit náboženskou identitu kontinentu.“

Autor: Max Blaustein
Zdroj: Eretz.czYnet (anglicky)

Tagy článku