Jaderné monstrum Admiral Nachimov podstupuje kompletní přestavbu

Jaderné monstrum Admiral Nachimov podstupuje kompletní přestavbu
Autor fotografie: Wikipedie, volné dílo|Popisek: Loď třídy Kirov
16 / 11 / 2015, 10:30

Loděnice Sevmash odstrojila veškeré staré vybavení z jaderného křižníku třídy Kirov, lodi Admiral Nachimov.

Jaderná loď třídy Projekt 1144.2 se nachází v suchém doku loděnice Sevmash a právě byla dokončena významná etapa přestavby, tedy demontáž starého zařízení. Na konci roku by mělo být dokončenao abrazivního čištění 252 metrů dlouhého trupu a nástaveb.

V další fázi budou zcela vyměněny elektronické a zbraňové systémy, kdy hlavní výzbrojí budou nově protilodní střely Onyx a Kalibr. Na modernizačnímprogramu se podílí asi 3 000 pracovníků.

Obrázek z loděnice Sevmash od Olega Kuleshova ukazuje loď schovanou za lešením.

Třída Kirov je chloubou sovětské a posléze ruské flotily. Jsou to největší válečná plavidla, která byla od roku 1949 postavena (pokud nepočítáme letadlové lodi). Vzhledem k jejich velikosti se vlastně jedná o bitevní křižníky.

Technické údaje:
Výtlak až 26 396 t (plný)
Délka 252 m
Šířka 28,5 m
Ponor 10,33 m

Zdroj: Oleg Kuleshov, Battle Machines

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace