Jaderný terorismus - Rusové chtějí ukrýt tanky a zbraně v jaderné elektrárně

Jaderný terorismus - Rusové chtějí ukrýt tanky a zbraně v jaderné elektrárně
Autor fotografie: Ralf1969 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0|Popisek: Záporožská jaderná elektrárna
21 / 07 / 2022, 08:00

Rusové plánují skladovat zbraně a výbušniny přímo ve strojovnách největší evropské jaderné elektrárny v Enerhodaru na Ukrajině, uvedl koncern Enerhoatom.

Podle koncernu to bude představovat vážné ohrožení jaderné bezpečnosti.

"Armáda Ruské federace požaduje po správě ukrajinské jaderné elektrárny otevření strojoven 1., 2. a 3. bloku Záporožské jaderné elektrárny, aby tam mohl být umístěn celý vojenský arzenál," varuje Enerhoatom. “ Plánují zavést do strojovny tanky, nákladní auta, zbraně s municí. Po umístění techniky tam Rusové zablokují přístup hasičů ke třem pohonným jednotkám. A v případě požáru, jehož riziko se mnohonásobně zvýší, bude extrémně problematické jej uhasit, protože specializovaná doprava prostě nebude schopna vyjet nahoru,“ uvádí ve svém prohlášení Enerhoatom.

Společnost upozornila, že ruští vojáci porušují všechny normy a požadavky na jadernou a radiační bezpečnost jaderné elektrárny.

Enerhoatom vyzývá mezinárodní společenství, aby přijalo veškerá možná opatření k osvobození elektrárny od nepřítele, protože jde o bezpečnost nejen Ukrajiny, ale i celého světa.

Už na konci června koncern Enerhoatom upozornil na nesmyslné riskování ruské armády, když byla videokamerami zachycena ruská řízená střela nízko na touto jadernou elektrárnou.

 

Zdroj: tvp.info, Telegram

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace