Jaguar vyvíjí ,,chytrý" volant s vlastní umělou inteligencí. Bude jej možné aktivovat hlasem

Jaguar vyvíjí ,,chytrý&quote; volant s vlastní umělou inteligencí. Bude jej možné aktivovat hlasem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: jaguar
05 / 09 / 2017, 14:00

Světoznámá automobilka pracuje na ,,chytrém" volantu pro éru samořiditelných vozů.

Jaguar začal pracovat na konceptu ,,chytrého" volantu pro éru samořiditelných automobilů budoucnosti. Volant Sayer bude v představách designerů Jaguar pokročilým systémem umělé inteligence, který je oddělitelný a  bude schopen ,,plnit" řadu úkolů.

psali jsme: Range Rover dálkově ovládaný smartphonem

Bude také možné jej aktivovat pouhým hlasem. Volant bude pracovat na podobném principu jako například hlasový asistent Alexa od Amazonu. 

Fakt, že volant s AI bude plně oddělitelný, podle designerů znamená, že jeho vlastník mu může udílet řadu pokynů třeba v obývacím pokoji. Stačí jen ,,požádat" Sayer, který přivolá na auto na smluvenou hodinu či sežene pro řidiče alternativní odvoz na zvolené místo.

,,Chytrý" volant Sayer chce automobilka představit na svém konceptu vozidla s názvem Jaguar Future Type, kdy také nastíní svou představu o samořiditelných autech v roce 2040 a dalších letech. Proto ani nemáme podle Jaguaru očekávat, že ,,chytrý" volant s mnoha užitečnými funkcemi bude k dispozici před rokem 2040.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.