Jak Andrej Babiš naštval komunisty. Jste nejúspěšnější odchovanec KSČ, kontrují

Jak Andrej Babiš naštval komunisty. Jste nejúspěšnější odchovanec KSČ, kontrují
Autor: screenshot Youtube
09 / 09 / 2018, 09:30

Český premiér Andrej Babiš pořádně naštval komunisty. Čím? Prohlásil, že komunistický režim nechával střílet do lidí a KSČ se měla po roce 1989 zakázat.

Andrej Babiš zavítal do Berlína, aby řešil s kancléřkou Merkelovou otázku migrace a dalčí témata. Debata se však stočila o několik desetiletí zpět, když Babiš prohlásil, že komunismus střílel do lidí, a KSČ měla být hned po listopadu 1989 zakázána.

psali jsme: Lidový dům čeká na zázrak. Ten však nepřijde

Čeští komunisté si to nenechali samozřejmě líbit a vzkázali skrze kanidátky do pražského zastupitelstva za KSČM Heleny Grofové, Babišovi, že ,,je nejúspěšnější odchovanec KSČ". Stanislav Grospič zase Babišovi připomněl, že bývalí ,,straníci" nejvíce křičí a nejvíce pomlouvají svou bývalou stranu.

Babiš byl jejím členem v letech 1980 - 1989. Je zajímavé, že on a mnoho dalších prohlašují až teď, že KSČ měla být zakázána či rozpuštěna, ale na začátku 90. let o tom skoro nikdo z nich neuvažoval. Stejně by se totiž KSČ zaregistrovala pod jiným jménem, jako to udělala svého času DSSS. To jen tak na okraj.

psali jsme: Není Mašín jako Mašín

Slovní přestřelka mezi bývalým soudruhem a těmi současnými však nebude mít velký vliv na složení vlády, protože všichni se, alespoň prozatím potřebují. A mimochodem, Babiš nemá pravdu v tom, když prohlásil, že komunisté nemají na nynější vládu žádný vliv. Opak je pravdou, přece bez komunistů by tato vláda nikdy nevznikla, a buď by je nahradili okamurovci, nebo, a to spíš, by se vypsaly nové volby.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace