Jak jde dohromady komunismus a demokracie? Soudružka Semelová ráda vysvětlí

Jak jde dohromady komunismus a demokracie? Soudružka Semelová ráda vysvětlí
Popisek: komunismus
07 / 07 / 2017, 08:30

Marta Semelová, která je představitelkou stalinistického křídla v KSČM, prohlásila v DVTV, že demokracie a komunismus jdou dohromady.

U Semelové jsme zvyklí na ledacos, ale tento výrok, kterým se v DVTV prezentovala, stojí ještě o trochu výše než ty předchozí. V letech 1948 - 1989 měli komunisté velmi mnoho času na to, aby dokázali, že tento režim je demokratický a připouštěl veřejně i oponentní názory. Nestalo se tak ani na chvíli a z principu byl komunistický režim totalitní a ryze protidemokratický, protože byl založen na monopolu moci jedné strany. Ostatní strany či organizace jí v tom poslušně přitakávaly.

Semelová v této souvislosti prohlásila, že vláda KSČ v letech 1948 - 1989 nebyla zločinná, to až ,,ten" režim po roce 1989. Je zajímavé, že se Semelové a jejím soudruhům v tomto zločinném režimu žije daleko lépe než v tom komunistickém, a že plnými doušky využívají výhody kapitalismu, proti kterému tak brojí, a jejž chtějí zlikvidovat. Mimochodem ten je podle komunistické dogmatiky ,,přezrálý" na svržení už asi 150 let a stále se obdivuhodně drží.

Semelová možná netuší, že pokud by se KSČM podařilo přece jen svrhnout ten ,,zločinný" kapitalismus, znamenalo by to citelný zásah i do její životní úrovně i jejích soudruhů, kteří si na každodenní výdobytky kapitalismu tak nějak zvykli.

Hlavní předností polistopadového režimu jsou totiž možnosti, které v letech 1948 - 1989 v bývalém Československu neexistovaly Patří mezi ně především svoboda slova, kterou Semelová a další mohou kdykoliv a kdekoliv využívat. To za komunistického režimu možné nebylo, protože kdyby někdo před 30 lety prohlásil, že komunismus je zločinný a že jej chce svrhnout, tak by to byl protistátní čin, za nějž by si šel natvrdo sednout do vězení. A to je právě ten zásadní rozdíl mezi těmito dvěma režimy, soudružko Semelová.

 

Tagy článku