Jak na zachování produktivity podnikání během dovolených

Jak na zachování produktivity podnikání během dovolených
17 / 07 / 2019, 08:30


V průběhu letních měsíců budou pracovní síly omezené a oddělení IT ve větších podnicích a IT manažeři v menších a středních firmách si budou vybírat své dovolené. Data ale dovolenou nemají. Pojďme se podívat na tipy pro firmy, které chtějí zůstat během letního období produktivní, které zveřejnila společnost Veeam Software, lídr v oblasti zálohovacích řešení umožňujících cloudovou správu dat (Cloud Data Management™).

Cloudová správa dat umožňuje firmám dělat víc než jen ‚nechat svítit světla‘, i když nepracují na plný výkon. Uvážíme-li význam rozhodování na základě dat ve sféře bankovnictví, maloobchodu a zdravotnictví, je zásadní, aby digitální infrastruktura byla za všech okolností plně dostupná, provozuschopná a chráněná. Jak zachovat podnikání v průběhu léta produktivní, radí Martin Štětka, regionální ředitel pro oblast CEE ve společnosti Veeam Software.

Průběžné zálohování dat

Zálohování je v inteligentní firmě zásadní proces. Zpráva 2019 Veeam Cloud Data Management Report, která se dotazovala 1 575 vedoucích pracovníků celosvětově působících firem, zjistila, že méně než jedna třetina těchto společností průběžně zálohuje a replikuje aplikace s vysokou prioritou. Prostřednictvím integrace zálohovacích řešení do širší strategie cloudové správy dat mohou firmy zajistit vysokou úroveň automatizace a průběžné zálohování, což personálu IT umožňuje zaměřit se na podporu digitální transformace. Firma tak získává jistotu, že i v časech sníženého stavu personálu IT jsou data vždy k dispozici.

Plánování zdrojů na základě dat

Přestože období dovolených může být náročné, nemělo by firmu překvapit. Průzkum společnosti Veeam zjistil, že 9 z 10 firem chce využívat inteligentní správu dat, často prostřednictvím cloudové správy, s cílem vytěžit ze svých dat vyšší hodnotu. Prostřednictvím analytických nástrojů mohou firmy spravovat své zdroje efektivněji a podle toho plánovat vícenásobné absence – ať už jde o průzkum alternativních personálních možností nebo předání zodpovědností ostatním členům týmu v příhodný čas. Až 91 % vedoucích představitelů firem považuje zlepšování digitálních dovedností zaměstnanců za klíčový faktor úspěchu, a proto by měly jednotlivé organizace zvážit rozšíření možností informačních technologií do dalších oddělení nad rámec IT. Tento přístup, jenž se více řídí daty, může firmám pomoci se zachováním sezónní produktivity.

Maximální využití možností rozšířené inteligence

Využití výhod technologií pro cloudovou správu dat, které umožňují dosáhnout vyššího stupně automatizace, znamená, že personál IT může svůj čas a zdroje soustředit na zajištění strategické hodnoty pro firmu, namísto časově náročných, opakujících se procesů. Podle uvedené studie 2019 Veeam Cloud Data Management Report již téměř tři čtvrtiny firem nasadily nebo v průběhu následujících 12 měsíců plánují nasadit umělou inteligenci (AI) a strojové učení. Kromě vylepšení znalostí a kapacity manažerů IT a týmů obecně je možné umělou inteligenci a technologie pro strojové učení vytrénovat, aby vyplnily mezery způsobené dovolenými v letním období. Při nasazení do ostatních oblastí firmy může automatizace snížit zátěž kladenou na jednotlivce i týmy, na něž doléhají vyšší nároky kvůli absenci kolegů.

Proaktivní ochrana dat a preventivní kyberbezpečnost

Zaměstnanci si vybírají dovolenou, kyberzločinci a chyby v softwaru však nikoli. Ale je pravdou, že škodlivé útoky a neplánované výpadky se mohou odehrát kdykoli. Podle zmíněné studie společnosti Veeam stojí výpadky aplikací organizace na celém světě každý rok celkem 20,1 miliónů dolarů na ušlých výnosech a ztrátě produktivity. Přes polovina vedoucích pracovníků se shoduje, že výpadky mají vliv na důvěru zákazníků, a tak by firmy rozhodně neměly takové problémy dopustit. Zůstat na čele a proaktivně chránit a spravovat svá digitální aktiva i v případě nedostatku pracovníků v týmech IT přitom pomáhá organizacím cloudová správa dat. Navíc, investice do robustního zálohování a řešení obnovy po havárii mohou firmám pomoci zajistit ochranu dat i v případě neplánovaného výpadku. 

-

 

 

 

Tagy článku