Jak poznat nové policejní kladivo na motoristické hříšníky?

Jak poznat nové policejní kladivo na motoristické hříšníky?
25 / 01 / 2018, 20:30

Celkem 19 nových služebních vozidel v civilním provedení převzal 23. 01. v Mladé Boleslavi policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý a ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch.

Nové policejní Superby jsou poháněny výkonnými benzínovými motory 2.0 TSI o výkonu 206 kW, které umožňují zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 5,8 vteřiny, maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Policejní Superb je vybaven pohonem 4x4 a šestistupňovou převodovkou DSG s dvojicí elektrohydraulicky ovládaných souosých spojek. 

psali jsme: VIDEO: Dubajské robotické policisty v ulicích doprovodí i samořiditelný vůz velikosti hračky

Ze speciálního policejního vybavení lze zmínit nejnovější typ měřiče rychlosti, který je schopen měřit jak za jízdy, tak i stacionárně. Protiprávní jednání účastníků silničního provozu pak bude dokumentovat nezávislý kamerový systém, jehož výstupy je možné následně použít jako důkazní materiál. Vozidla dále disponují funkcí automatické kontroly vozidel, tím že dokáží přečíst registrační značku automobilu a porovnat ji, mimo jiné, s evidencí odcizených vozidel. Nechybí ani nápisové cedule, díky kterým lze řidičům předat různé pokyny a upozornění. Samozřejmostí je i speciální zástavba zvláštního výstražného zařízení bez nutnosti umisťovat na střechu vozidla magnetický nebo přísavný maják. Moderní komunikační systém MATRA udržuje vozidlo on-line po celou dobu služby. 

Policie ČR za dodávku celkem 38 kusů speciálních vozidel s policejní výbavou zaplatí 64 292 930,- Kč s DPH.

A jak tedy nenápadný superb v dálničním provozu poznat?

psali jsme: Australská policie získala vozy Audi RS4

Asi nejmarkantnějším rozdílem proti sériovému vozu je dlouhá "prutová" anténa na střeše určená pro radiokomunikační systém. Sériový Superb má totiž pouze malou černou anténku...

Sérivoá Škoda Superb

Zdroj: Škoda Auto, Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.