Jak řešit nedostatek bytů? Švédští architekti vymysleli ,,ptačí budky" připevněné na skále

Jak řešit nedostatek bytů? Švédští architekti vymysleli ,,ptačí budky&quote; připevněné na skále
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: ptačí budky
04 / 06 / 2017, 12:00

Švédští architekti přišli s inovativním konceptem bydlení. Není však určen pro lidi, kteří mají strach z výšek.

Švédští architekti přišli s originálním konceptem jednoduchého, ale funkčního ,,bytu" v podobě ,,ptačí budky", jež je připevněná na skále. Obydlí  Švédští architekti nyní doufají, že jejich originální koncept ,,ptačí budky" alespoň částečně vyřeší bytovou krizi, i když je nápad zatím jen ,,na papíře".

Moderní, minimalisticky provedené bydlení, nazvali sami švédští designeři ,,ptačími budkami", jež vznikly spoluprací mezi architekty Elisabettou Gabrielli a Pontus Öhmanem a studiem Moderna Trähus (Modern Woodenhouses).

,,Ptačí budky" jsou určené pro jednoho či dva lidi a obsahují mimo jiné kuchyň a obývací pokoj. Najdete zde i  malou pracovní místnost, do které vede elegantní spirálovité schodiště.

Prvotní myšlenkou švédských architektů a designerů na postavení tohoto originálního obydlí byl fakt, že bydlení nemusí vždy být nutně postaveno na zemi. Inspirací pro ně byli ptáci, kteří se staví svá hnízda nad zemí ve stromech a pod skalami.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.