"Jak se dostat do Evropy mezi uprchlíky" - Islámský stát trénuje svoje bojovníky

&quote;Jak se dostat do Evropy mezi uprchlíky&quote; - Islámský stát trénuje svoje bojovníky
Autor fotografie: dabiq
13 / 11 / 2016, 14:00

Německé zpravodajské služby důrazně varují před rostoucí hrozbou teroristických útoků na evropském kontinentu, které přímo souvisí s probíhajícími konflikty na Středním východě.

Porážka islámského státu v jeho irácké pevnosti Mosulu může vyvolat teroristické útoky po celé Evropě, uvedl na konci října šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), Hans-Georg Maassen. 

Šéf německé kontrarozvědky varuje: V zemi je 7900 islámských džihádistů. Další jsou mezi uprchlíky

Islámský stát velice specificky trénuje radikály, aby se mohli maskovat jako běžní uprchlíci. Učí se například co a jak je třeba napsat do žádosti, aby si zajistili azyl v evropských zemích. Píše to list Die Welt s odvoláním na zprávu německé Federální zpravodajské služby (BND). Zdroj: rt.com

Džihádisté se školí třeba v tom, jak jednat, aby vzbudili dojem, že jsou „klasičtí žadatelé o azyl". Učí se, co mají říkat na otázky policistů i jiných migrantů. Ačkoliv zpráva není příliš konkrétní, dokládá informace, které se objevily už dříve, a podle kterých IS posílá do Evropy své bojovníky ukryté mezi migranty. Zdroj: eurozpravy.cz

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.