Jak si pořídit střelnou zbraň a zbroják? Profesionál radí

Jak si pořídit střelnou zbraň a zbroják? Profesionál radí
Popisek: Ilustrační obrázek
22 / 10 / 2016, 06:30

Zhoršující se bezpečnostní situace v Evropě, teroristické útoky na měkké cíle nejistý výhled do budoucnosti. Toto se bohužel, stává součástí našeho života. To o čem jsme pouze slýchali z médií nebo vyprávění vojáků, vracejících se ze zahraničních misí, nyní zažíváme na vlastní kůži - v blízkosti našich hranic směrem na západ už teroristé útočí.

 Přes neustálé ubezpečování politiků, že vše je v pořádku a není se čeho se obávat, si mnoho obyvatel uvědomuje, že tomu tak není. Nekontrolovaný příliv migrantů, o kterých nevíme v podstatě nic, také ke zvýšení klidu obyvatel nepřispěje. A to jsou jedny z hlavních důvodů, proč stále více lidí uvažuje o pořízení střelné zbraně.

Seriál jak přežít teroristický útok

První část: Jak přežít teroristický útok? Profesionálové radí jak postupovat při bombovém útoku

Druhá část: Jak přežít teroristický útok? Profesionálové radí jak postupovat při útoku střelnou zbraní

Třetí část: Jak přežít teroristický útok? Profesionálové radí, jak postupovat při útoku nožem

Pořídit si střelnou zbraň však není tak jednoduché, jako si koupit nůž nebo teleskopický obušek. Musíte si podat žádost (tj. splnit zákonem stanovené předpoklady, jako je věk, způsobilost, bezúhonnost, čistý TR atd.), projít lékařskou prohlídkou, absolvovat přípravu a hlavně udělat zkoušku před odbornou komisí. Protože se na redakci Security magazínu obrací čtenáři s dotazy jak získat střelnou zbraň, rozhodli jsme se ve spolupráci s Thor tactical, připravit takový malý manuál jak získat zbrojní průkaz a pořídit si střelnou zbraň.

První otázku, kterou by si měl každý zájemce o střelnou zbraň položit je „ (spíše za jakým účelem) proč si chci pořídit střelnou zbraň“.

V případě, že toužíte po zbrani z důvodů sportovní střelby, myslivosti, sběratelství nebo pro výkon povolání, vaše důvody jsou jasné a není třeba se příliš rozmýšlet. Jestliže, ale chcete zbraň, jako prostředek za účelem sebeobrany a ochrany majetku, měli byste se ještě zamyslet.

Tasit zbraň, proti útočníkovi bez odhodlání ji použít se může velmi rychle otočit proti vám, s tím rizikem, že vás útočník o zbraň připraví a použije ji proti vám. Nikdo vám přesně neřekne, jak budete reagovat při řešení krizové situace. I vojáci a policisté, kteří jsou na zvládání krizových situací cvičení, si vlastní reakci ověří, až když se do dané situace opravdu dostanou. Do té doby si pouze mohou myslet, že obstojí, ale pouze střet s reálným protivníkem jim ukáže, jak na tom opravdu jsou.

Je potřeba si uvědomit, že každé použití střelné zbraně proti člověku, s sebou přináší těžké zranění nebo smrt útočníka. Jednou vypálenou střelu již nejde zastavit a vy musíte nést nejenom právní důsledky, ale také musíte být připraveni se psychicky vyrovnat s tím, že jste někoho zranili nebo zabili. Zmáčknout spoušť je jednoduché ve filmu, ale v reálném životě to tak není a ne každý to dokáže.

Použití pepřového spreje nebo teleskopického obušku správným způsobem, může být stejně efektivní k odražení útočníka a nemusí způsobit devastující škody na zdraví a životě. Jestliže jste však odhodláni si pořídit střelnou zbraň a chcete vědět jak na to. Tak právě pro vás připravujeme tento miniseriál.

Autor: Lumír Němec

Tagy článku