Jak špičkově nabrousit nůž v domácím prostředí? Videorozhovor Tacticoolny

Jak špičkově nabrousit nůž v domácím prostředí? Videorozhovor Tacticoolny
Autor fotografie: Jaroslav Macošek /Tacticoolna|Popisek: broušení nože kmfs
05 / 11 / 2019, 14:00

Nůž je jistě nejpoužívanější pracovní nástroj na světě. Využije ho jak příslušník ozbrojených složek, hospodyňka, myslivec, kuchař, lovec či příležitostný rybář, zkrátka téměř každý. Když se však podíváme do šuplíků našich kuchyní či na opasky některých kolegů, zjistíme, že úroveň ostrosti našich nožů není často ani dobrá. Běžný uživatel pak může mít problém třeba už s jednoduchým rozkrojením rajčete. A to se stále bavíme jen o základní přípravě potravy.

Tato situace nahrává různým společnostem, které nabízí nejrůznější vroubkovaná ostří, která rozříznou zmíněné rajče, stejně jako třeba plechovku od piva a pneumatiku v garáži.  Bohužel tyto produkty rozhodně nejsou vhodné pro dlouhodobější použití a většina  uživatelů se vrátí zpět k noži  s klasickým výbrusem.

Není třeba mít super drahý nůž!

Běžný uživatel by si měl uvědomit, že se dá vytěžit  množství užitné hodnoty i z levnějších nožů, které jsou vyrobené i z měkčích materiálů. Jediné co je u nože potřeba, je ostří udržovat a pravidelně, v závislosti na opotřebení obnovit výbrus. Pak vám dobře poslouží prakticky jakýkoliv nůž.

Více o broušení nožů a možnostech broušení v rozhovoru s Davidem Trubkou:

                                       

 

Tagy článku