Jak špičkově nabrousit nůž v domácím prostředí? Videorozhovor Tacticoolny

Jak špičkově nabrousit nůž v domácím prostředí? Videorozhovor Tacticoolny
Autor fotografie: Jaroslav Macošek /Tacticoolna|Popisek: broušení nože kmfs
05 / 11 / 2019, 14:00

Nůž je jistě nejpoužívanější pracovní nástroj na světě. Využije ho jak příslušník ozbrojených složek, hospodyňka, myslivec, kuchař, lovec či příležitostný rybář, zkrátka téměř každý. Když se však podíváme do šuplíků našich kuchyní či na opasky některých kolegů, zjistíme, že úroveň ostrosti našich nožů není často ani dobrá. Běžný uživatel pak může mít problém třeba už s jednoduchým rozkrojením rajčete. A to se stále bavíme jen o základní přípravě potravy.

Tato situace nahrává různým společnostem, které nabízí nejrůznější vroubkovaná ostří, která rozříznou zmíněné rajče, stejně jako třeba plechovku od piva a pneumatiku v garáži.  Bohužel tyto produkty rozhodně nejsou vhodné pro dlouhodobější použití a většina  uživatelů se vrátí zpět k noži  s klasickým výbrusem.

Není třeba mít super drahý nůž!

Běžný uživatel by si měl uvědomit, že se dá vytěžit  množství užitné hodnoty i z levnějších nožů, které jsou vyrobené i z měkčích materiálů. Jediné co je u nože potřeba, je ostří udržovat a pravidelně, v závislosti na opotřebení obnovit výbrus. Pak vám dobře poslouží prakticky jakýkoliv nůž.

Více o broušení nožů a možnostech broušení v rozhovoru s Davidem Trubkou:

                                       

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace