Jak to mají Francouzi s islámem? Nejnovější průzkum přinesl zajímavá fakta

Jak to mají Francouzi s islámem? Nejnovější průzkum přinesl zajímavá fakta
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: muslimské ženy
02 / 04 / 2017, 18:00

Nejnovější průzkum společnosti Ipsos ukázal některé zajímavé údaje, které se týkají vztahu Francouzů k islámu.

Průzkum společnosti Ipsos proběhl 16. a 17. března na vzorku 1 000 respondentů. Z průzkumu vyplývá, že 61% Francouzů, kteří se ankety zúčastnili, si myslí, že islám je neslučitelný s jejich francouzskou společností. Ipsos uvedla, že toto čísloje především dáno důsledky teroristických útoků na redakci časopisu Charlie Hebdo před dvěma lety.

Čtěte také: Šaría, nebo zákony? 900 migrantů upřímně odpovědělo v průzkumu Akademie věd

Ze šetření dále vyplynulo, že 79% Francouzů podporuje zákaz muslimských hidžábů či šátků na svých univerzitách. 77% respondentů, kteří se průzkumu zúčastnili, pak chce zakázat i muslimské plavky - burkini. Anketa ukázala, a to společnost Ipsos zdůraznila, že postoj Francouzů k náboženství je velmi konzervativní.

související: Britský průzkum mínění šokoval veřejnost: V zemi je až půl milionu muslimů, kteří sympatizují s islámskými radikály"

90% Francouzů věří, že sekularismus je pro jejich zemi ,,životně důležitý" a nepostradatelný. Tři čtvrtiny dotázaných se domnívá, že ve veřejném prostoru bylo už moc diskuse ohledně náboženství v politice a podle 72% respondentů by francouzští politikové neměli veřejně říkat své náboženské přesvědčení. 

 

psali jsme:

Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.