Jak za minutu ukrást kosmetiku za 15 tisíc?

Jak za minutu ukrást kosmetiku za 15 tisíc?
Autor fotografie: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy|Popisek: Jak za minutu ukrást kosmetiku za 15 tisíc?
03 / 01 / 2015, 08:00

3.1.2015 / Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém muži, který z drogerie svérázným způsobem odcizil kosmetiku za bezmála patnáct tisíc.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Prosečtí policisté řeší již od listopadu netradiční případ krádeže z drogerie ve Vysočanské ulici.

Tam okolo poledne přišel muž, který se nejprve procházel mezi regály a poté se u jednoho z nich zastavil. Právě v této části se totiž nachází kosmetika jedné určité značky, kterou muž zřejmě preferuje. Celkem sedm, poměrně velkých balení kosmetických přípravků, si poté začal postupně soukat za přední část kalhot. Je tedy patrné, že už od počátku neměl v plánu za zboží zaplatit.

O tom, že se nevyplácí protiprávní jednání jsme psali v článku "Kamerové systémy nás sledují 24 hodin denně" nebo v článku "Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu".

Majiteli tak svým doslova kouzelnickým číslem způsobil škodu dosahující téměř patnáct tisíc. Celé to navíc trvalo jen necelou minutu a lze tedy hovořit o štěstí, že ho přitom zachytily alespoň bezpečnostní kamery, díky kterým nyní policisté znají podobu podezřelého. 

O možnostech kamer se dočtete v článku "Kamera Samsung: počítá osoby, vede statistiky" nebo "Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů" nebo "Dálkově ovládaná HD kamera 360° od Samsungu s inteligentní video analýzou"

Podle kamerového záznamu se jedná o muže ve věku mezi 30 až 35 lety, střední postavy. Má tmavší pleť, černé krátké vlasy a v době krádeže měl černý knír. Oblečený byl do tmavé bundy, bílého trička, modrých riflových kalhot a na hlavě měl modrou čepici s kšiltem.

Policisté se proto po vyčerpání všech možných úkonů vedoucích ke ztotožnění podezřelého muže nyní touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání. Jakékoliv informace k jeho totožnosti, pohybu, či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně.

Je pouze otázkou času, kdy bude s podobnou kriminalitou víceméně konec....Microsoft totiž testuje ve svém campusu v kalifornském Silicon Valley pět bezpečnostních robotů od společnosti Knightscope. To by zase tak zajímavé nebylo s tím rozdílem, že tyto roboty jsou vybaveny výkonným počítačem se systémem umělé inteligence, který je schopen předpovídat vývoj trestné činnosti na základě uložených dat i na základě údajů získaných ze senzorů. Současně je vybaven softwarem na rozpoznávání obličejů a registračních značek vozidel. Software průběžně vyhodnocuje všechna data a dokáže na základě vlastního úsudku logicky predikovat budoucí vývoj bezpečnostní situace. 

Psali jsme také:

Hlášky z tísňové linky 158 - tomu neuvěříte...

Důchodkyně přišla o 600 tisíc korun. Sedla si do auta k neznámému řidiči.

Také se doma nezamykáte? Neděláte dobře....

Déle než hodinu znásilňoval útočník mladou ženu v Praze

Advent je tady - nebezpečí požáru vzrůstá. Jak rychle vzplane vánoční stromek?

Přepadení bezpečnostní agentury - policie žádá o pomoc

Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano

Pátrání po uprchlém vězni

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace