Jak zavést firemní software na řízení úkolů a procesů

Jak zavést firemní software na řízení úkolů a procesů
14 / 10 / 2017, 07:00

Organizační a manažerské programy se stávají ve firmách samozřejmosti naší doby: práce s firemními dokumenty, projektové řízení a prostá kontrola plnění úkolů zaměstnanci, to zdaleka není úplný výčet problémů, které české firmy řeší prostřednictvím nákupu speciálního CRM softwaru.

Vladimír Patzak

Redakce Security magazínu v těchto dnech převádí svou práci do manažerského softwaru 1CLICK, proto jsme se rozhodli položit několik otázek jednateli společnosti One Click Business Solutions Vladimírovi Patzakovi, který stojí za touto českou softwarovou firmou.

Pane řediteli, prvně by nás zajímalo, zda nějaký software vůbec může pomoct udržet pořádek v úkolech, procesech a projektech. Jak se vypořádáváte s lidským faktorem?

Někdo by řekl, že dobrý tým má ve své práci pořádek i bez CRM softwaru a špatnému týmu žádný řídící program pro firmu nepomůže. Samozřejmě pomoci může. Jsme přesvědčeni, že 1CLICK to umí. Ostatně přesvědčuje nás o tom každodenní používání. Žádný program není samospásný a každá firma (tým) je o šéfovi. Pokud máte skvělý tým, tak ten 1CLICK uvítá, protože mu pomůže zvládat každodenní rutiny i dlouhodobé projekty. Pomáhá odstraňovat chybovost. 

Lidský faktor 1CLICK pomůže vyřešit tím, že jako šéf hned vidím, že se něco neděje, jak má. Špatnému týmu pomůže pouze skvělý šéf. Tým je jeho zrcadlem. Dejte jim nového šéfa nebo stávajícího vytrénujte na skvělého.

Jak jste vlastně k myšlence takového programu přišel?

Hledal jsem nástroj, jak mít právě svou firmu lépe pod kontrolou za všech okolností. Ať už jsem v kanceláři nebo mimo ni. Nic jsem nenašel. Všechny programy byly příliš nepřívětivé a žádný neměl zvládnutou logiku úkolování v týmu.

Jakou na to máte zpětnou vazbu z firem? Šéfům se Vaše myšlenka určitě líbí, ale řada zaměstnanců z toho nemusí být zrovna nadšená.

Troufám si tvrdit, že 95% zákazníků je nadšených. Skvělí lidé velmi rychle pochopí, že 1CLICK jim pomáhá vytvářet čas a jejich efektivita stoupá. Samozřejmě, že existují případy, kdy je někdo v šedém koutku, není na něj vidět a při zavedení 1CLICKu se tam posvítí halogenem.

Jak rychle lze přejít na 1CLICK?

V základní variantě mluvíme o řádu hodin, maximálně dnech. Většina našich zákazníků dokáže pracovat se všemi možnosti 1CLICKu cca do měsíce.

Děkujeme.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace