Jak získat v Japonsku slevu na vlastní pohřeb? Neřídit auto

Jak získat v Japonsku slevu na vlastní pohřeb? Neřídit auto
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: automobilová havárie
27 / 03 / 2017, 12:00

Japonsko chystá kuriózní ,,motivační" návrh pro starší řidiče.

Japonsko bude nabízet řidičům v důchodovém věku slevu na vlastní pohřeb. Podmínka je jediná: musejí přestat řídit automobil. Pokud tak učiní, dostanou od japonských úřadů slevu na pohřeb až ve výši 15%.

,,První vlaštovkou" je prefektura Aiči nacházející se na ostrově Honšú, která všem starším řidičům v důchodovém věku nabízí ,,pohřebné" ve výši 15%, kteří založí svůj řidičský průkaz ,,do šuplíku".

související: Další útok autem? V Londýně vrazilo auto do skupiny chodců, pět z nich zranilo

Japonsko nyní eviduje necelých 5 milionů řidičů ve věku 75 a výše. Úřady chtějí tímto poněkud kuriózním způsobem reagovat na zvyšující se nehodovost, která se v současné době týká starších řidičů v důchodovém věku. Za posledních 10 let se zvýšil počet nehod zaviněných řidiči nad 75 let dvojnásobně. Podle policie si v tomto věku řidiči začínají plést plynový pedál s brzdami. Policie proto takové opatření vítá.

Už nyní platí sleva pro starší řidiče, kteří se řidičáku vzdají, na předem určené potraviny, teď se k tomuto opatření přidá i ,,pohřebné". Kampaň se slevou na potravinami v zemi slaví úspěch a japonské úřady věří, že i ,,pohřebné" se setká s pozitivním přijetím ze strany řidičů.

psali jsme:

V Helsinkách najelo při oslavách Nového roku do lidí auto. Sedm lidí zranilo

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.