Jak získat v Japonsku slevu na vlastní pohřeb? Neřídit auto

Jak získat v Japonsku slevu na vlastní pohřeb? Neřídit auto
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: automobilová havárie
27 / 03 / 2017, 12:00

Japonsko chystá kuriózní ,,motivační" návrh pro starší řidiče.

Japonsko bude nabízet řidičům v důchodovém věku slevu na vlastní pohřeb. Podmínka je jediná: musejí přestat řídit automobil. Pokud tak učiní, dostanou od japonských úřadů slevu na pohřeb až ve výši 15%.

,,První vlaštovkou" je prefektura Aiči nacházející se na ostrově Honšú, která všem starším řidičům v důchodovém věku nabízí ,,pohřebné" ve výši 15%, kteří založí svůj řidičský průkaz ,,do šuplíku".

související: Další útok autem? V Londýně vrazilo auto do skupiny chodců, pět z nich zranilo

Japonsko nyní eviduje necelých 5 milionů řidičů ve věku 75 a výše. Úřady chtějí tímto poněkud kuriózním způsobem reagovat na zvyšující se nehodovost, která se v současné době týká starších řidičů v důchodovém věku. Za posledních 10 let se zvýšil počet nehod zaviněných řidiči nad 75 let dvojnásobně. Podle policie si v tomto věku řidiči začínají plést plynový pedál s brzdami. Policie proto takové opatření vítá.

Už nyní platí sleva pro starší řidiče, kteří se řidičáku vzdají, na předem určené potraviny, teď se k tomuto opatření přidá i ,,pohřebné". Kampaň se slevou na potravinami v zemi slaví úspěch a japonské úřady věří, že i ,,pohřebné" se setká s pozitivním přijetím ze strany řidičů.

psali jsme:

V Helsinkách najelo při oslavách Nového roku do lidí auto. Sedm lidí zranilo

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku