Jaká je pravděpodobnost, že zahynete při teroristickém útoku?

Jaká je pravděpodobnost, že zahynete při teroristickém útoku?
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
07 / 03 / 2015, 10:45

Server GLOBAL RESEARCH uveřejnil statistiku a dospěl k závěru, že ti, co žijí v USA mají 55x vyšší šanci, že je zabije spíše americký policista, než terorista. A to není vše...

Spolehlivé odhady počtu vražd spáchaných policisty ve Spojených státech defacto neexistují. Studie o úmrtí, způsobených policií  v letech 1999-2002 v regionu centrální Floridy zjistila, že údaje uvedené v národní databázi, a často citované médii, nejsou hodnověrné. V průběhu deseti let do nich nebylo zaneseno v průměru 545 lidí, jejichž smrt mají na svědomí právě příslušníci bezpečnostních složek. 

 

List Guardian uvedl ve svém článku ze 4. března 2015 následující: "Podle nejnovějších odhadů, které mají nejblíž ke skutečnosti, zabijí američtí policisté za rok průměrně 928 lidí, a to se děje po dobu téměř osmi let. Přitom FBI zveřejnila úplně jiné číslo – 383 osoby, což pouze potvrzuje neschopnost vlády kontrolovat práci policie.Znamená to, že každý, kdo žije v USA, 55krát častěji riskuje, že bude zabit policistou, než teroristou. 

O úmrtích způsobených americkými policisty jsme psali např. v článku "Američtí policisté zastřelili dalšího muže, choval se nevyzpytatelně".

Kromě toho Global Research uvádí slova koordinátora pro boj s terorismem na ministerstvu zahraničí USA v letech 1999 až 2002 Daniela Benjamina, který tvrdí, že v posledních letech se na západě počet smrtí, jejichž příčinou byly teroristické činy, značně snížil, stejně jako i samotná hrozba teroru.

Je mnohem pravděpodobnější, že vás zabije mozková mrtvice, psaní SMS při řízení auta, alkoholismus, otrava jídlem, obezita, nebo lékařské pochybení, než že vás zabije terorista. 

Time Magazine uvedl už v roce 2013, že šance úmrtí při teroristickém útoku ve Spojených státech byla v letech 2007 až 2011byla 1 ku 20 milionům.

Například porovnáním údajů americké vládní agentury CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) bylo zjištěno, že:

  • máte 35079 krát větší pravděpodobnost, že zemřete na srdeční onemocnění, než následkem teroristického útoku
  • máte 33842 krát větší pravděpodobnost, že zemřete na rakovinu, než následkem teroristického útoku.

Více informací naleznete v článku na serveru www.globalresearch.ca.

Téma terorismu je pro všechna média extrémně zajímavé, přitahuje obrovskou pozornost čtenářů i diváků. Největší počet shlédnutí mají videa s teroristickými útoky a obecně všechna videa spojená s brutalitou a násilím. Nicméně je velmi nepravděpodobné, že příčinou vaší smrti bude právě teroristický útok. 

Právě obavy z útoku teroristů, šířené mezi veřejností, jsou zneužívány k dalšímu a dalšímu omezování osobních svobod každého z nás. Přečtěte si článek, kolik ústavních práv ztratili Američané za posledních několik let.

Psali jsme také:

Americký problém sílí

Spravedlnost pro všechny nebo jen pro některé?

Další neozbrojený černoch zastřelen policistou

Další vlna protestů v USA

Bál jsem se o život!

Ferguson hoří!Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace