Jaké nebezpečí považuje česká veřejnost za největší? Průzkum agentury STEM přinesl zajímavé výsledky

Jaké nebezpečí považuje česká veřejnost za největší? Průzkum agentury STEM přinesl zajímavé výsledky
31 / 05 / 2018, 13:30

Agentura STEM přinesla zajímavý průzkum, v němž se zabývala hlavními ohroženími pro naši zemi. Šetření bylo prováděno ve dnech 19. 4 - 29. dubna na vzorku 1046 respondentů starších 18 let.

Dotazovaní hodnotili v rámci tohoto průzkumu 11 vybraných nebezpečí, která by potenciálně mohla ohrožovat ČR. Respondenti pak hodnotili jednotlivá nebezpečí na devítibodové stupnici, přičemž jednička znamenala ,,žádné nebezpečí" a devítka naopak ,,velmi velké nebezpečí".

Z průzkumu vyplynulo, že největšími ohroženími pro ČR jsou islámský fundamentalismus, mezinárodní organizovaný zločin, terorismus a příliv migrantů.

Islámský fundamentalismus hodnotí většina oslovených (53%) jako velké nebezpečí a na devítibodové stupnice mu udělila maximální hodnotu, tedy devítku. Celkově jej považuje za velké nebezpečí 81% dotázaných.

STEM

Kategorii mezinárodního zločinu pak považuje za vážné ohrožení země 77% respondentů, 76% se obává terorismu a 71% dalšího přílivu migrantů. Vývoj na Blízkém východě znepokojuje a považuje za nebezpečí pro ČR 53% respondentů, což je například v porovnání s výzkumem z roku 2015 o 12% méně.

Necelá polovina dotázaných (45%) považuje za hrozbu ve změnách klimatu či v chudobě v rozvojových zemích (44%). Více než třetina se pak obává možného nebezpečí vyplývající z politiky Ruska (37%), USA (35%) nebo Číny (32%).

STEM2 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: STEM

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace