Jako ruský prezident bych na Silvestra bombardoval Západ. Všichni už budou ,,pod parou", odvázal se ultranacionalista Žirinovskij

Jako ruský prezident bych na Silvestra bombardoval Západ. Všichni už budou ,,pod parou&quote;, odvázal se ultranacionalista Žirinovskij
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Vladimir Žirinovskij
30 / 12 / 2021, 10:00

Ruský ultranacionalista Vladimir Žirinovskij se po čase opět odvázal, když prohlásil v rozhovoru pro První kanál, že by rád bombardoval Západ na Silvestra. Využil by situace, kdy všichni v Evropě již budou opilí.

Ultranacionalista, xenofob, po několik desetiletí jedna z nejkontroverznějších politických figur současného Ruska. Vladimir Žirinovskij před koncem roku dal o sobě opět hlasitě vědět, tentokrát v rozhovoru pro První kanál. Žirinovskij zhodnotil, že koncem roku panuje relativní klid, tohoto stavu by ovšem jako ruský prezident využil a bombardoval by ,,nenáviděnou" Ukrajinu a Západ.

,,A není je nutné bombardovat všechny. Jenom výběrově," uvedl v rozhovoru kontroverzní politik. Žirinovskij by využil stavu, kdy bude Silvestr, tedy oslavy příchodu nového roku, a Evropa bude ,,opilá". ,,Napálit jim to tam v noci z 31. prosince na 1. ledna. Všichni už budou pod parou," vzkázal nekompromisně Žirinovskij. Podle ruského politika potřebuje ze Západu ,,někdo postrašit", protože jinak bude hrozit sankcemi.

Tyto výroky patří s trochou nadsázky ke standardní výbavě šéfa Liberálně-demokratické strany. V roce 2019 například prohlásil, že Československo měl okupovat Stalin a jeho průmysl odvézt do Ruska. O pět let dříve podobně jako koncem dněšního roku vyhrožoval Polsku a pobaltským zemím kobercovými nálety. Stačil se i několikrát poprat, jindy vyhrožoval nepohodlné novinářce znásilněním.


Zdroj: gazeta.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.