Jan Zahradil: "Eurotajemník Prouza na semináři Europea mi veřejně lhal do očí"

Jan Zahradil: &quote;Eurotajemník Prouza na semináři Europea mi veřejně lhal do očí&quote;
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil
07 / 04 / 2016, 06:45

Evropská komise chce odebrat unijním státům rozhodování o azylu a "harmonizovat sociální dávky v celé EU".

Brusel (ČTK) - Evropská komise nabídla k politické diskusi možnosti úprav pravidel, podle kterých se v Evropské unii rozhoduje o azylových žádostech. Návrh novinářům představil první místopředseda komise Frans Timmermans. Obě navržené varianty počítají s přerozdělováním migrantů, slabší z nich jen v případě mimořádného přetížení členské země, která se potýká s velkým přílivem žadatelů.

Nejnovější návrhy Evropské komise na reformu azylového řízení se nejen u českých politiků, ale také odborníků setkávají s odmítavými reakcemi.Na sociální síti je kritizoval europoslanec Jan Zahradil (ODS):

Teď jsem si podrobněji pročetl těch 5 návrhů Komise na reformu azylového systému. Je to něco naprosto příšerného, nedá se souhlasit vůbec s ničím z toho. Nejen centrální přerozdělování migrantů, dokonce i harmonizace sociálních dávek napříč EU. Ještě před pár dny mi eurotajemník Prouza na semináři Europea veřejně lhal do očí, že nic takového nepřichází v úvahu. Tak teď jsem na ty frajery ve vládě fakt zvědavej, co předvedou.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace