Jan Zahradil: Vláda ohrožuje české národní zájmy.

Jan Zahradil: Vláda ohrožuje české národní zájmy.
Autor fotografie: www.ods.cz|Popisek: Jan Zahradil
07 / 01 / 2016, 04:45

Prolomení soukromé mailové stránky je samozřejmě skandální a nepřijatelné, nicméně uniklé skutečnosti jsou možná ještě děsivější.

Hackeři se nabourali do e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Úřad vlády zatím pravost korespondence zveřejněné na webu nepotvrdil, ale nasvědčuje jí to, že věc už prověřuje policie. 

Přestože mainstreamová média bagatelizují informace zveřejněné na webu white-media.info, ve skutečnosti se jedná o velmi závažný problém - bezpečnostní i politický. 

Nedávejte 12345! Na Sobotkův průšvih s e-maily reagovala i Sněmovna

Poslanec Evropského parlamentu a 1. místopředseda ODS Jan Zahradil zveřejnil na webu ods.cz svůj názor na text emailů předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD):

"Ukazuje se, že evropskou politiku české vlády má zcela v rukou státní tajemník Prouza, který si pro instrukce jezdí do Berlína, a další nevolení úředníci. Není proto divu, že česká vláda ve všem kopíruje berlínsko-bruselský federalistický kurz, včetně přijetí eura nebo povinného přerozdělování migrantů.
Nesamostatnost, servilita a submisivita této vlády jí znemožňuje stanovit si jakékoliv zahraničně-politické cíle a vede k slepému následování cizích koncepcí. To přímo ohrožuje české národní zájmy.
Potvrdilo se také, že premiér Sobotka věděl minimálně týden dopředu, že o povinných kvótách se na zářijovém summitu v Bruselu bude hlasovat a že toto hlasování Česká republika prohraje. Veškeré jeho silácké řeči o odmítnutí kvót byly tedy jen divadlem pro veřejnost, ve skutečnosti jel Sobotka na summit poslušně prohrát."

V emailech se mimo jiné uvádí:

  • Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza se na Sobotku v říjnu obrací s žádostí Nadačního fondu Generace 21 na přesídlení 152 Iráčanů nad rámec kvót. Sobotkův stranický kolega Karel Machovec v zářijovém e-mailu premiéra chválí za jeho postoj k imigrační krizi a kriticky se vyjadřuje o protiuprchlických tendencích ve straně.
  • „Takže se na tebe mnoho populistů i z vlastních řad vrhne, vlastně především z vlastních řad - vox populi, vos dei a hlavně před volbami do krajů. Bohužel to zachvátilo i špičky ČSSD. Pokud se mne týče, tak reakce Milana Chovance je téměř nepřijatelná a minimálně nekolegiální v této vypjaté chvíli, o reakcích typu Richard Dolejš ani nemluvě,“ píše Machovec.
  • Politický poradce premiéra Oto Novotný pak opakovaně kritizuje přístup ministerstva vnitra k imigrační krizi. „Můžeš mi, prosím, říci jediný pozitivní výsledek dosavadní vládní strategie k řešení migrační krize? Já vidím jen samé karamboly. Ale co je nejhorší, vidím děsivé selhání závaznosti vůči socdem hodnotám. Ty jsi fakt přesvědčen, že jdeme správnou cestou?“ ptá se poradce. V jiném e-mailu zase Sobotkovi zasílá podklady před setkáním s dobrovolníky, kteří pomáhají uprchlíkům na pražském hlavním nádraží.
  • Dne 9. 2. 2015 pro změnu píše státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza na soukromý e-mail Sobotkovi. „Začátkem března budu v Berlíně, tak proberu s poradcem kancléřky pro EU, jestli je něco, co by chtěla slyšet (bude mít projev už před obědem, než se potkáte),“ píše mu v souvislosti s řečí v Berlíně.

(zdroj: idnes.czParlamentniListy.cz)

Tagy článku