Jana Černochová - aktivistka Greta jako politička s očima plnými nenávisti

Jana Černochová - aktivistka Greta jako politička s očima plnými nenávisti
Popisek: Jana Černochová
24 / 09 / 2019, 09:00

Komentář Jany Černochové k vystoupení Grety Thunberg v OSN.

Až do teď jsem se ke Gretě nikde nevyjdřovala, nepřišlo mi to vůči slečně, která není v politice a nemá vůbec za nic a za nikoho odpovědnost, seriózní a slušné. Ale dneškem se z aktivistky stala političkou, takže - jako rovná s rovnou - můžu s čistým svědomím napsat, co si o jejím včerejším politickém vystoupení na summitu, myslím. Ne, nejsem okouzlená, naopak, jsem velmi nemile překvapená, protože to bylo příšerné.

Politička Greta je ze všeho nejvíc zamilovaná sama do sebe a do svého hlasu, je fanaticky nenávistná (nebo si to vystoupení špatně natrénovala a “přehrála to”, těžko říct...) a absolutně není ochotná poslouchat někoho jiného, než sebe. Na summitu kromě - hodně dobré angličtiny, výhrůžek, urážek a zamračeného čela a očí plných nenávisti, bohužel nepředvedla vůbec nic. Neřekla žádná východiska, ani nepředstavila “svůj” plán. Jenom dokázala všem frackovitě vynadat a obvinit je z plánování konce světa.

Nikomu jeho nadšení političkou Gretou neberu a nestavím se ani proti opatřením, která OPRAVDU reálně pomohou našemu životnímu prostředí, ale já si prostě lídra, který osloví miliony lidí po celém světě, představuju jinak, než sebestřednou hřímající političku, bez vlastní vize a se znepokojující nenávistí ve tváři.

Zdroj: FB Jany Černochové

Tagy článku