Jana Černochová: Evropská komise chce za Paříž „potrestat“ legální držitele zbraní

Jana Černochová: Evropská komise chce za Paříž „potrestat“ legální držitele zbraní
Autor fotografie: Jana Černochová|Popisek: Mgr. Jana Černochová
24 / 11 / 2015, 18:15

V reakci na teroristické útoky v Paříži navrhla Evropská komise podstatné zpřísnění směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Návrh by se jen v České republice dotkl desetitisíců sportovních střelců, kteří vlastní zbraně legálně a podléhají přísné kontrole a evidenci.

Především chtějí komisaři zakázat civilním osobám vlastnit zbraně, které se podobají vojenským, ale jsou nevratně upraveny tak, aby mohly střílet jen jednotlivě. Desetitisíce českých majitelů takto upravených zbraní, jejichž cena mnohdy přesahuje sto tisíc korun, by je musely bez náhrady odevzdat ke zničení.

Chcete si pořídit střelnou zbraň? Potřebujete zbroják, ale pospěšte si

To, co Evropská unie ve skutečnosti zanedbala, není přísná evidence legálně držených zbraní, ale nelegální obchod se zbraněmi. Jednou ze zemí, kde se zločinci mohou vyzbrojit poměrně snadno, je například Belgie. Komise se možná chce části veřejnosti zalíbit, ale „potrestání“ majitelů legálně držených zbraní rozhodně teroristickým útokům nezabrání. Je proto nutné zaujmout jasný postoj a navrhovanou směrnici odmítnout!

Jana Černochová
 poslankyně a členka výboru pro obranu PS PČR

Evropská komise snaží co nejrychleji omezit práva evropských občanů, aby neměli přístup k poloautomatickým zbraním

Tagy článku