Jana Černochová: Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat

Jana Černochová: Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat
Popisek: Jana Černochová
22 / 11 / 2017, 09:00

Komentář 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jany Černochové k nově zveřejněným okolnostem tzv. kauzy Fajád.

Potvrzení informace o angažmá bratra ministra spravedlnosti Pelikána v tzv. kauze Fajád považuji za důkaz o tom, že ministr Pelikán lhal nejen sněmovní opozici, ale i veřejnosti, a že postupoval zcela nestandardním způsobem, když k jednání o propuštění pěti Čechů vězněných v Libanonu pověřil sobě příbuznou, privátní osobu, která nebyla a není ve státních službách.

psali jsme: Jana Černochová k demonstraci: Stydím se, že lidé jako Okamura jsou součástí parlamentu

Tuto „akci bratrů Pelikánových“ nelze považovat za nic jiného než za bezprecedentní partyzánský postup, který je zcela nemístný v situaci, kdy demokratický stát disponuje standardními službami a orgány, jež si pro ochranu svých občanů v zahraničí, pro jejich záchranu či vysvobození zřizuje. Ačkoliv ODS na základě informací z veřejných zdrojů na tento svévolný a nemorální postup, který podrývá činnost našich bezpečnostních složek, poukazovala již v březnu 2016, tedy v době tzv. kauzy Fajád, a žádala zřízení sněmovní vyšetřovací komise, byla její snaha ze strany vlády i bratrů Pelikánových zesměšňována a informace popírány. Poslední události svědčí o jejich vědomé lži a klamání veřejnosti v kauze, která měla rovněž silně negativní dopad na důvěryhodnost České republiky v očích našich spojenců.

psali jsme: Jana Černochová: Socialisté a ANO chtějí dostat export českých zbrojovek pod kontrolu Bruselu

Kauza Fajád a její současný dozvuk jednoznačně znevěrohodňují ministra spravedlnosti Pelikána pro výkon jakékoliv další exekutivní funkce v budoucí vládě. Zároveň považuji za nezbytné, aby se v zájmu budoucího respektování standardních bezpečnostních mechanismů a procesů touto kauzou znovu zabývala Poslanecká sněmovna a její příslušné orgány.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ods.cz

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.