Jana Černochová: Můj pohled na legální držitele zbraní v ČR se nemění

Jana Černochová:  Můj pohled na legální držitele zbraní v ČR se nemění
Popisek: Jana Černochová
03 / 10 / 2017, 08:30

Nebudu zbaběle strkat hlavu do písku a mlčením ignorovat tragédii v Las Vegas a dělat, že se nic nestalo. Desítky zmařených životů lidí, co se přišli bavit na festival a zemřeli pod palbou střílejícího šílence, nebo šílenců mě, jako většinu normálních lidí, nemohou nechat v klidu.

Je to obrovská tragedie, která se nikdy neměla stát a která jistě vyvolá celou řadu debat na téma držení zbraní v USA, v EU i v ČR. Nebudu tady dělat unáhlené závěry, protože informací, co bylo motivem je zatím zatraceně málo. Ale pro všechny odpůrce návrhu na změnu našeho Ústavního zákona 110/1998 sem musím dát jednu podstatnou informaci: až budete české zákonodárce kamenovat, nesrovnávejte nesrovnatelné, prosím.

Ve Vegas se podle informací z médií střílelo samočinnými zbraněmi kat. A - tzv."zakázané zbraně" (pro laiky - říkejme jim třeba "kulomety"), které u nás NELZE získat legálně a nic na tom nezmění ani případné přijetí změny Ústavního zákona! Spojovat dva rozdílné legislativní přístupy (USA x ČR) prostě nelze, byť se o to jistě někdo bude snažit. Psychopata s "kulometem" ve výškové budově lze zastavit opravdu těžko, zaráží mě v čem a jak zbraně do hotelu přenesl a jak se ke zbraním, které jsou i v USA přísně regulované, nebo i zakázané (v České republice jsou zakázané určitě a myslím i v celé EU), vlastně dostal? Ubytovávat se v hotelu s takovým arzenálem asi nemělo v dnešní době proběhnout bez povšimnutí, ale počkejme si na závěry vyšetřování. Z ne tak dávné historie víme, že tak jako nelze zastavit pilota, který se zamkne v kabině před zbytkem osádky a rozhodne se skoncovat se životem pádem střemhlav do skály s 300 nevinnými pasažéry na palubě, nelze bohužel zabránit ani jiným otřesným činům psychicky narušených jedinců, jako byl tento, v Las Vegas.

Nepíše se mi dnešní komentář snadno, určitě se v následujících dnech dočteme, že ten, kdo hájí střelce, má krev na rukou a budou se používat další iracionální argumenty. Vím a jsem připravená se tomu postavit. Můj pohled na legální držitele zbraní v České republice se ani po této tragedii nezměnil. V naší zemi máme velmi přísnou zbraňovou legislativu, počet trestných činů spáchaných s legálně drženou zbraní osobou, která má v držení zbrojní průkaz se prakticky rovná nule (poznámka: píšu to úmyslně takto, aby do toho zase někdo nepřidával zbraně kategorie D např. plynovky etc....na které žádný zbrojní průkaz nepotřebujete a když chce někdo falšovat statistiku, tak je do součtu trestných činů účelově přidává).

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace