Jana Černochová (ODS): Žádná veřejná instituce si nemůže dovolit být veřejnosti uzavřena!

Jana Černochová (ODS): Žádná veřejná instituce si nemůže dovolit být veřejnosti uzavřena!
Popisek: Jana Černochová
25 / 02 / 2017, 19:45

Jana Černochová ke kauze agentury Abas IPS a Ministerstva kultury pro SECURITY magazín.

,,Důsledek honu za nejnižší cenou ve svaté válce za "transparentnost" a špatně nastavený zákon o veřejných zakázkách, kde jsem přesně na problém nereálných cen u služeb nabízených některými bezpečnostními agenturami upozorňovala," prohlásila pro SECURITY magazín poslankyně za ODS.

Psali jsme: Ministerstvo kultury si vytendrovalo nízké ceny a stávku ochranky

,,Za chybu povazuji i to, že vedení ministerstva kultury nechalo z důvodu sporu s bezpečnostní agenturou Národní galerii zavřít. Když se nám něco podobného před casem přihodilo na radnici dvojky, postupovali jsme v souladu se zákonem tak, že jsme okamžitě uzavřeli smlouvu s jinou agenturou a to na přechodné období a vypsali nové výběrové řízení.

Žádná veřejná instituce si nemůže dovolit byt veřejnosti uzavřena! Takže postup Ministerstva kultury povazuji za veliké manažerské selhaní,," uzavřela Černochová.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace