Jana Černochová - pan ministr Richard Brabec se vysmívá Poslanecké sněmovně

Jana Černochová - pan ministr Richard Brabec se vysmívá Poslanecké sněmovně
29 / 10 / 2019, 20:00

Vláda by zítra měla projednat materiál s názvem "Národní strategie řešení nelegálního zabíjení a otrav volně žijících živočichů v České republice 2020 - 2030". Stojí za zmínku, že pan ministr Brabec nezapomněl v této souvislosti ve Strategii za příčinu "nelegálního zabíjení a otrav" uvést i použití olova ve střelivu lovců a závažích rybářů.

Vyzývá mysliveckou a rybářskou veřejnost, aby dobrovolně zanechala při lovu používání olovnatého střeliva a olůvek, a „postupné omezení používání olověných broků při lovu zvěře a olověných zátěží při rybaření na celém území ČR“ zmiňuje jako dlouhodobý cíl.

Je pozoruhodné a zarážející, že ministr, jehož jsem v této problematice opakovaně interpelovala a který mě v minulosti ujišťoval ve svých odpovědích, že plošný zákaz není na stole, nyní předkládá materiál, který jako svůj cíl uvádí pravý opak, tedy omezení olova do roku 2030. Nemusím být expertkou na těžké kovy, abych věděla, že olovo se v přírodě vyskytuje přirozeně i bez lidského přičinění. Mám to snad chápat tak, že se ministerstvo vedené panem Brabcem zaměří i na těžbu olova? Je přeci třeba živočichy chránit před všemi myslitelnými zdroji možné otravy. Nerozumím tomu.

Nevím, zda se pan ministr Richard Brabec vysmívá Poslanecké sněmovně, která nedávno přijala drtivou většinou hlasů napříč politickým spektrem usnesení, které mj. vyzývá vládu, aby v případě dalších kroků v regulaci olova ve střelivu a rybářském olůvku a legálního držení zbraní byla aktivní ve vyjednání s dalšími členy EU a zajistila tak potřebnou podporu a spojence pro zastavení neopodstatněných restrikcí práv občanů. Kroky ministra Brabce jdou flagrantně proti tomuto přijatému usnesení Poslanecké sněmovny a podkopávají naše případné vyjednávání o zastavení této regulace. Mám jen dvě možná vysvětlení – buď s námi pan ministr Brabec a vláda v otázce zastavení regulace nehrají čistou hru, a nebo jsou schizofrenní.

Zdroj: FB Jany Černochové

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace