Jana Černochová: Striktně odmítám bruselské nesmysly k odzbrojení společnosti

Jana Černochová: Striktně odmítám bruselské nesmysly k odzbrojení společnosti
Popisek: Poslankyně Jana Černochová
20 / 04 / 2016, 20:30

Evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní by ve svém důsledku odzbrojila společnost a měla by i výrazné negativní dopady na bezpečnost a obranyschopnost obyvatel ČR.

Vítám, že dnes v Poslanecké sněmovně po dlouhé době konečně došlo na projednání návrhu novely evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní, která by ve svém důsledku odzbrojila společnost a měla by i výrazné negativní dopady na naši bezpečnost a obranyschopnost. Ačkoliv mě mrzí, že vládní koalice byla tak dlouhou dobu nečinná a nevyslyšela mé opakované volání po rychlém jednání, kdy jsme mohli návrhu již v listopadu nebo prosinci minulého roku vystavit takzvanou žlutou kartu, tak jak to učinily i jiné národní parlamenty, dnes se konečně podařilo přijmout alespoň jasné usnesení, které tak diletantsky připravený a absurdní návrh Evropské komise striktně odmítá.

Psali jsme: Jana Černochová (ODS): Komentář k novele zákona o zbraních

Jsem rovněž ráda, že se mi dnes podařilo přesvědčit kolegy, že boj proti takovýmto nesmyslům má svůj význam, a že tak přijali i můj pozměňovací návrh usnesení, který rozšířil okruh ústavních činitelů, kteří teď budou za práva držitelů zbraní v ČR i celé EU bojovat. 142 poslanců pro odmítnutí odzbrojovací směrnice EK, to je silný mandát!

Doufám, že budou pánové: Sobotka, Chovanec a Hamáček toto stanovisko našeho zákonodárného sboru v Bruselu hájit jako tygři:-)

Psali jsme: Poslankyně Jana Černochová: "Nechci, aby proti útočníkovi s nelegálně drženou zbraní stál občan s holýma rukama."

Za pozitivní považuji i skutečnost, že se k nám dnes připojili rovněž kolegové ze Senátu, a stanovisko našeho Parlamentu je tak kompletní a náš postoj k návrhu směrnice konečně jasný a čitelný všem v Evropě i Bruselu.

Zdroj: FB Jany Černochové

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace