Japonci našli další loď duchů

Japonci našli další loď duchů
07 / 12 / 2015, 13:45

V malé dřevěné lodi u pobřeží Japonska byla objevena čtyři mrtvá těla. Během minulého měsíce bylo takto nalezeno celkem 12 lodí s 22 těly na palubě.

Plavidlo - 12,5 metru dlouhý dřevěný člun - bylo nalezeno v neděli deset kilometrů jižně od rybářského přístavu Ushitaki Sai Village. Loď vypadala, že už delší dobu bloudila po moři, tomu odpovídal i stav čtyř nalezených těl na palubě.

První "loď duchů" našli Japonci v říjnu, ale nejvíce z nich se objevilo v listopadu. Dřevěné bárky obsahovaly hrůzné nálezy - mrtvá těla ve vysokém stádiu rozkladu, dvěma mrtvolám chyběly hlavy a naopak na jedné lodi bylo nalezeno šest lebek.

Pobřežní stráž se snaží rozluštit záhadu, odkud se tyto přízračné lodě vzaly a co se stalo s lidmi na palubě. Nejvíce stop vede do Severní Koreje. Na jedné lodi s 10 mrtvolami se totiž našel korejský nápis - "Korejská lidová armáda,"  což je název severokorejských vojenských obranných sil. Další stopa pochází z roztrhané látky na další z lodí, která vypadá jako severokorejská státní vlajka. 

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace