Japonec se sám pobodal, aby dostal volno v práci. Na policii ohlásil, že ho zranil neznámý útočník

Japonec se sám pobodal, aby dostal volno v práci. Na policii ohlásil, že ho zranil neznámý útočník
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Japonská vlajka
05 / 03 / 2017, 11:00

Japonec zvolil zvláštní metodu, jak se vyhnout alespoň načas práci.

,,Sklíčený" Japonec Masaru Miura z města Kasugai se záměrně pobodal do boku na toaletách v metru, aby dostal v práci volno. Pak šel na polici a lživě ohlásil, že jej někdo napadl nožem a zezadu zranil.

Když byl Japonec ošetřován, policie jej zároveň vyslýchala ohledně okolností smyšleného napadení. Jak vyšlo posléze najevo, Miura o incidentu lhal a báchorku s napadením si vymyslel jen proto, aby nemusel jít do práce.

,,Nechtělo se mi jít ten den do práce, tak jsem to udělal. Myslel jsem si, že pokud se zraním, nebudu muset do práce jít," řekl Miura stanici TomoNews Japan.

,,Oběť" vlastního sebepoškozování potom policii vypověděla, že našla nůž v metru. S ním se potom na toaletách Japonec bodl do boku. Svůj čin obhajoval tím, že byl pod velkým pracovním tlakem, z něhož pramenil extrémní stres. Miura byl následně policií za své jednání zatčen. 

 

psali jsme:

Už se nepřepracují. Japonská vláda chystá výrazné snížení ,,smtelných" přesčasů

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.