Japonská politika imigrace v praxi: Za minulý rok úřady zamítly 99% žádostí o azyl

Japonská politika imigrace v praxi: Za minulý rok úřady zamítly 99% žádostí o azyl
Popisek: migranti
07 / 06 / 2017, 16:00

Japonsko přijalo za rok 2016 pouze 28 migrantů, Za rok 2015 to pak bylo o jednoho uprchlíka méně, 27.

Japonsko tak razí úplně jinou strategii, pokud jde o (ne)přijímání migrantů na rozdíl od evropských zemích. Tvrdý postoj Země vycházejícího slunce má za důsledek fakt, že Japonsko nemá téměř žádné problémy spojené s negativními migračními efkety, jako je například zvýšená kriminalita.

Japonsko za rok 2016 obdrželo celkem 8193 žádostí uprchlíků o azyl, uspělo pouze 1% procento uchazečů o udělení azylu, zbylých 99% japonské úřady striktně zamítly.

Japonští představitelé nízký počet brání s tím, že se jedná především o žadatele z Asie, kteří se do Japonska chtějí dostat pouze z ekonomických důvodů. Japonský imigrační úřad však registruje i žádosti z ,,tradičních" zemí, jako jsou Sýrie, Afghánistán či Irák, i když je to nepatrné procento.

Zastánci pomoci uprchlíkům v Japonsku však označují tamější mechanismy pro kontrolu migrace za příliš tvrdé, protože úřady požadují důkaz, že život uprchlíka by byl při návratu do vlasti v ohrožení, což často není možné doložit.

 

psali jsme:

Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!"

 

Zdroj: deliandiver.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace