Japonská ředitelka porodnice nechala zemřít 103 dětí a ještě si za to nechala zaplatit

Japonská ředitelka porodnice nechala zemřít 103 dětí a ještě si za to nechala zaplatit
Popisek: Miyuki Ishikawa
24 / 06 / 2018, 18:00

Miyuki Ishikawa je největší sériová vražedkyně v dějinách Japonska. A jak už to extrémů bývá: Vraždila z humanitárních důvodů a za 103 obětí si odseděla pouhé čtyři roky vězení.

Miyuki byla ředitelkou porodnice v japonském městě Kotobuki. Předtím vystudovala univerzitu v Tokiu a vdala se. Její manžel se stal spolupachatelem vražd.

psali jsme: Ed Gein: Řezal ženám obličeje a nosil je jako masku. Z jejich kůže si šil šaty, aby se podobal své zesnulé matce

Ve 40. letech minulého století bylo Japonsko chudá země, který zažívala prudký nárůst počtu narozených dětí. Před Miyuki se tak objevilo dilema: Porodnice byla plná nemluvňat, která brečela jedno přes druhé, a bylo jasné, že svůj život prožijí v chudobě a rodiče se o ně možná ani nebudou schopni se postarat.

Sama Miyuki neměla děti – stejně jako její česká „kolegyně“ Marie Fikáčková, která zabila v porodnici šest dětí (dopadena 1960). Zatímco Fikáčková děti vraždila špendlíky a drcením hlaviček, Miyuki je prostě jen vědomě nechala zemřít.

V chudém Japonsku tehdy nebyly potraty legální a podobných případů, byť ne tak strašlivých, bylo v zemi několik. Miyuki s manželem si však ze smrtí dětí dokonce udělali živnost. Mnoho dětí nechali zemřít s vědomím jejich rodičů a vzali si za to peníze – smrt dítěte vyšla levněji než jeho obživa a výchova.

psali jsme: Ted Bundy: Zamilovaný vrah v lyžařské kukle se zářnou budoucností v politice. Zabil a znásilnil 30 dívek podobných jeho první lásce

Stát o tom, věděl, ale neřešil to. Problém nastal až ve chvíli, kdy se našly mrtvolky. První dvě objevili náhodou dva policisté (jeden z nich tam měl těhotnou manželku) přímo v porodnici. Další se našli v přilehlém klášteře a domě majitele pohřebního ústavu.

První soud odsoudil Miyuki na osm let (manžela na čtyři), následně jim trest oběma zkrátili o polovinu. Případ přispěl k legalizaci potratů v Japonsku.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace