Japonsko se chce vložit do sporu v Jihočínském moři. Do oblasti vysílá největší válečnou loď od druhé světové války

Japonsko se chce vložit do sporu v Jihočínském moři. Do oblasti vysílá největší válečnou loď od druhé světové války
Autor: flickr.com|Popisek: vrtulníkový torpédoborec Izumo
14 / 03 / 2017, 08:30

Japonsko vyšle do sporné oblasti Jihočínského moře vrtulníkový torpédoborec.

Japonsko se rozhodlo vyslat do sporné oblasti Jihočínského moře své největší plavidlo, vrtulníkový torpédoborec Izumo za 1,2 miliardy dolarů. Japonsko je krajně znepokojeno čínskými aktivitami v Jihočínském moři, které podle něj brání svobodné plavbě. Japonsko si nenárokuje žádnou část v tomto regionu, ale má s Čínou vlastní námořní spor.

Izumo má počínaje květnem hlídkovat v Jihočínském moři a zůstane zde tři měsíce. Jejím cílem je dohlížet na to, aby byla zajištěná svobody plavby v oblasti, kterou Čína systematicky militarizuje. Do Japonska se vrátí během srpna. Izumo se zároveň zúčastní námořních cvičení s USA a zároveň budou testovány jeho vojenské schopnosti.

Japonsko své největší plavidlo od druhé světové války představilo v roce 2013. Izumo je 248 metrů dlouhá a pojme až 14 vrtulníků, 400 vojáků a 50 vozidel do 3,5 tuny.

Jihočínské moře či jeho části si kromě Číny také nárokují Taiwan, Malaysia, Vietnam, the Philippines and Brunei. Již několik let panuje v tomto regionu napětí kvůli tomu, že Čína zde systematicky buduje síť umělých ostrovů s vojenským arzenálem.

 

psali jsme:

USA vyslaly válečnou loď do Jihočínského moře

Čínské Su-35 budou hlídat Jihočínské moře proti USA

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace