Japonsko se obává rozpínavé Číny, na Okinawu posílá další F-15

Japonsko se obává rozpínavé Číny, na Okinawu posílá další F-15
Autor fotografie: Boeing|Popisek: Ilustrační foto F-15
01 / 02 / 2016, 15:15

Japonsko zdvojnásobilo počty stíhaček F-15 na jižním ostrově Okinawa, v blízkosti sporných ostrovů ve Východočínském moři. Oznámilo to japonské ministerstvo obrany v neděli.

Nyní je na okinawské letecké základně Naha podle ministerstva obrany asi 40 strojů F-15 pro vybojování vzdušné nadvlády. Tento krok přichází po nekončících sporech Japonska a Čína ohledně vlastnictví Tokyem ovládaných ostrovů Senkaku ve Východočínském moři.

Japonsko nazývá neobydlené ostrovy tímto názvem, ale Čína tvrdí, že patří jí a pojmenovala je Diaoyus.

Lodě čínské pobřežní stráže a čínská letadal občas testují Japonsko a k ostrovům se přibližují. Zároveň tak podporují nároky Pekingu.

"Je to přední linie národní obrany," řekl náměstek ministra obrany Kenji Wakamija v neděli, během slavnostního ceremoniálu vytvoření nové letecké jednotky na základně Naha.

20 strojů F-15 se bylo přemístěno ze základny Tsuiki z ostrova Kjúšú.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace