Japonský premiér navštíví Pearl Harbor, omlouvat se za útok ale nebude

Japonský premiér navštíví Pearl Harbor, omlouvat se za útok ale nebude
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Pearl Harbor
07 / 12 / 2016, 19:30

Premiér Šinzó Abe jako první japonský politik po druhé světové válce navštíví Pearl Harbor, někdejší tichomořskou základnu USA na Havaji.

Kdo ale čekal, že se omluví za útok Japonska na tuto základnu 7. prosince 1941, ten se mýlí. Abe přijede na Pearl Harbor 26. prosince a stráví zde jeden den, aby uctil památku obětí neočekávaného útoku, který USA zavlekl do druhé světové války.

 

Mnozí američtí váleční veteráni však očekávali, že se Abe přece jen omluví. Naopak japonský premiér doufá, že jeho cesta posílí spojenectví Japonska a USA, dvou někdejších nepřátel. Yoshihide Suga, tajemník Abeovy vlády, prohlásil na konto návštěvy japonského premiéra, že je to příležitost k vyslání zprávy, že pohroma další války se nesmí v žádném případě opakovat.

Na cestě na Pearl Harbor má Abeho doprovázet dosluhující prezident Barack Obama. Ten absolvoval setkání s japonským premiérem i při své návštěvě Hirošimy v květnu tohoto roku.

 

Zdroj: reuters.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace